Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Novados cilvēkus šokē rēķini par apkuri

Pēdējie rēķini par apkuri Rēzeknē šokējuši līdz izmisumam, jo tajos rakstītā summa ir gandrīz divas reizes lielāka nekā iepriekšējā mēnesī, ziņo laikraksts «Diena».

Decembrī maksa par MW/h Rēzeknē sasniedza 55,91 latu. Līdz šim tā bija 27,60 lati — viena no zemākajām valstī. Par neliela trīsistabu dzīvokļa apkuri bez karstā ūdens tagad vidēji jāmaksā pat 70—90 latu.

Kā laikraksts uzzinājis Rēzeknes Domē, par pērnā gada novembri bija norēķinājušies tikai aptuveni 70% klientu, un tas rada bažas par apkuri pilsētā vispār, jo pašvaldības kapitālsabiedrībai «Rēzeknes enerģija» var pietrūkt naudas, par ko iepirkt dabas gāzi. Parāds par gāzi jau 1,2 miljonus latu.

Rēzeknes Domes priekšsēdētājs Juris Guntis Vjakse informē, ka pašvaldība centīsies palīdzēt pensionāriem un mazturīgajiem iedzīvotājiem, šā gada budžetā sociālajiem pabalstiem atvēlot ap pusmiljonu latu, bet pret pārējiem parādniekiem vērsīsies bargi.

Arī Aizkraukles iedzīvotāji, saņemot rēķinus par siltumu janvārī, domā, kā saplānot savus izdevumus, lai varētu samaksāt par šo pakalpojumu un parādu dēļ nenonāktu uz apsūdzēto sola. Decembrī, salīdzinot ar novembri, maksa par siltumu pieaugusi par 15—30%.

«Aizkraukles siltuma» valdes priekšsēdētājs Aivars Aldermanis to skaidro ar vidējās diennakts temperatūras pazemināšanos par diviem grādiem, kurināšanas intensitāti un citām lietām, ko ņem vērā, aprēķinot maksu par siltumu.

Viena MW/h Aizkrauklē maksā 42 latus — tas ir vidējais rādītājs valstī.

Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas prezidents Edgars Vīgants stāsta, ka Latvijā apmēram trīs ceturtdaļas centrālās siltumapgādes uzņēmumu par kurināmo izmanto dabasgāzi, un prognozē, ka, ņemot vērā straujo gāzes cenas pieaugumu, šis gads būs smags gan patērētājiem, gan siltuma piegādātājiem.

«Vienīgais, kas mani iepriecina, ir Latvijas gāzes šā gada sākumā pieņemtais lēmums neatslēgt gāzi tiem siltumražotājiem, kuri laikus nebūs norēķinājušies par pagājušā gadā piegādāto. Līdz šim Latvijas gāzei šajā jautājumā bija ļoti strikta nostāja, un pērn bija uzņēmumi, kuri to piedzīvoja,» laikrakstam stāstījis Vīgants.