Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Domnieki lems par grausta piespiedu sakārtošanu Rīgā, Pētersalas ielā

Rīgas domes deputāti šodien lems par grausta piespiedu sakārtošanu Pētersalas ielā.

LETA jau ziņoja, ka pašvaldība oktobra beigās nolēma īpašniekiem uzdot sakārtot pilsētas slavenāko graustu Marijas ielā 6. Ja tas netiks izdarīts pusgada laikā, pašvaldība ēku sakārtos pati, bet ieguldītos līdzekļus piedzīs no īpašniekiem.

Pašvaldība plāno uzdot īpašniekiem sakārtot arī citus pilsētas graustus, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta preses sekretāre Liene Pētersone.

Tagad kārta pienākusi nepievilcīgiem un iedzīvotājus apdraudošiem graustiem Pētersalas ielā un Lienes ielā, norādīja Pētersone.

Izskatīšanai domes sēdē tagad sagatavots lēmumprojekts par Pētersalas ielas 5.nama piespiedu sakārtošanu, bet jautājumu par graustu Lienes ielā pašvaldība varētu skatīt vēlāk.

Četrstāvu dzīvojamā ēka Pētersalas ielā 5 celta 1902.gadā pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta. Ēka ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, un tā atrodas Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības teritorijā. Ēka atrodas pie Pētersalas ielas, un no brauktuves, pa kuru notiek tramvaju kustība, to atdala trotuārs.

Ēkai vairākas reizes mainījušies īpašnieki, un tagad tā pieder SIA «D.A.K. Nami». Atbilstoši Rīgas pašvaldības rīcībā esošajām ziņām ēka netiek izmantota un daļēji demontēti konstruktīvie elementi tās pagalma pusē. Ņemot vērā tās tehnisko stāvokli, Ziemeļu rajona izpilddirekcija jau 1999.gadā ir nosūtījusi bijušo īpašnieku pilnvarotajai personai brīdinājumu sakārtot ēku. Pēc pilnvarotās personas pasūtījuma sertificēti būvinženieri veikuši būves apsekošanu 1996.gadā un 1999.gadā. Saskaņā ar apsekošanas rezultātiem ēka atrodas avārijas stāvoklī.

Ēka ilgstoši netiek izmantota, un tai bojāts jumta segums, aizvērti tikai pirmā stāva logi, fasādes nosedzošais siets tikai daļēji nodrošina ēkas detaļu nenokrišanu uz ietves un ielas braucamās daļas, nenosegtā pagalma fasādes daļa brīvi pieejama, kā arī ēka atrodas Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā tieši pie ielas, pa kuru notiek sabiedriskā transporta kustība, ikdienā to brīvi var aplūkot iedzīvotāji un pilsētas viesi, tādēļ secināms, ka tās izskats bojā pilsētas ainavu, norāda Īpašuma departaments.

Sagatavotajā domes lēmumprojektā paredzēts uzdot nama īpašniekiem veikt bojātā ēkas jumta seguma remontu, aizvērt visus ēkas logus un tukšās ailes, novērst iespējamu apmetuma vai citu ēkas konstrukciju nokrišanu uz ielas un ēkas pagalmā, veikt ēkas fasādes remontdarbus vai pārsegšanu ar sietu atbilstoši Rīgas pilsētas Būvvaldes norādījumiem, kā arī veikt ēkas tehnisko apsekošanu un viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas iesniegt tā apliecinātu kopiju Rīgas domes Īpašuma departamentam.

Pēc tehniskās apsekošanas slēdziena saņemšanas viena mēneša laikā īpašniekiem būs jāveic sakārtošanas darbi, kuru izpildei nav nepieciešama Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atļauja un būvprojekts.

Divu mēnešu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas īpašniekiem vajadzēs vērsties Būvvaldē un saņemt arhitektūras plānošanas uzdevumu ēkas konservācijas tehniskā projekta izstrādei, bet sešu mēnešu laikā no arhitektūras un plānošanas uzdevuma izsniegšanas izstrādāt un normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā saskaņot ēkas konservācijas projektu, kā arī sākt to izpildi.

Ja norādītajos termiņos pašvaldības prasības netiks izpildītas, Īpašuma departaments kopā ar Būvvaldi izstrādās ēkas konservācijas projektu un veiks ēkas piespiedu sakārtošanu tajā norādītajā apjomā, lai pilnībā novērstu sabiedriskās drošības apdraudējumu un pilsētas ainavas bojāšanu.

Piespiedu sakārtošanas darbus plānots finansēt no Rīgas pilsētas attīstības fonda līdzekļiem atbilstoši Īpašuma departamenta iesniegtajiem finansējuma pieprasījumiem. Iztērētos pašvaldības līdzekļus piedzīs no ēkas īpašniekiem.