Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmanis pieņem Demakovas demisiju

Premjers Ivars Godmanis pieņēmis kultūras ministres Helēnas Demakovas demisiju un jau otrdien valdības sēdē tiks lemts par ministres aizstājēju.

Jau ziņots, ka pirmdien Godmanim nogādāts Demakovas iesniegums par atkāpšanos no ministra amata.

Demakova uzskata, ka šajos apstākļos, kad publiski izskan liberālajā ideoloģijā sakņotas, bezatbildīgi plašas kultūras institūciju, piemēram, desmitiem muzeju apvienošanas un pārprastas optimizācijas idejas, viņa nevar turpināt uzņemties atbildību par Kultūras ministrijas darbu, jo veselības stāvoklis liedz pilnvērtīgi piedalīties publiskajās debatēs un politiskajā procesā. Kultūras nozarei patlaban ir nepieciešama aktīva vadība, kas plaši piedalītos politiskajās diskusijās publiskajā telpā, norādīts paziņojumā presei.

Ministre aicina Tautas partijas valdi iespējami īsā laikā izvirzīt jaunu kultūras ministra kandidātu. Tam ir jābūt cilvēkam ar nacionālu un politiski konservatīvu stāju, taču ar lielu autoritāti kultūras cilvēku vidē un pierādītām nopietna, moderna kultūras menedžera spējām. Tam ir jābūt politiķim, kurš turpinās veidot kultūrpolitiku saskaņā ar nacionālas valsts ideju.

Demakova ministra amatam iesaka vienu no Tautas partijas dibinātājiem, uzņēmēju, aktieri un viņas līdzšinējo padomnieku Juri Žagaru.

Kultūras ministre par savu galveno panākumu uzskata to, ka kultūras joma Latvijā piecu gadu laikā no «bārenītes» un «lūdzējas» ir padarīta par nozari, kurai tiek atvēlēta Eiropas nacionālai valstij atbilstīga valsts finansējuma daļa. Kultūras nozarei ir skaidrs kultūrpolitisks redzējums, lieli attīstības projekti un potenciāls. Nav šaubu, ka arī lielie kultūras infrastruktūras projekti varēs būs īstenoti, pievienojot valsts aģentūru «Jaunie «Trīs brāļi»» valsts kapitālsabiedrībai «Valsts nekustamie īpašumi». Kopumā ir skaidrs, ka kultūras nozares uzkrātā kapacitāte ir pietiekama, lai ar iespējami mazu risku pārdzīvotu pašreizējo budžeta krīzi.
 
Demisionējusī kultūras ministre uzskata, ka šis ir iespēju laiks. «Reformas ir jāveic, jāsamazina štati un daudzām kultūras institūcijām jāpalielina pašu ieņēmumi. Kā vienīgā no pašreizējās valdības ministriem viņa iesniedza konkrētus optimizācijas plānus, kuri ir nostiprināti ar valdības lēmumu. Vienlaikus bijusī ministre aicina visu sabiedrību un it īpaši Tautas partiju neļaut aiz krīzes plīvura iznīcināt nacionālas valsts kultūras pamatus – valsts sākotnē iedibinātās, tradīcijām bagātās kultūras institūcijas,» uzskata ministre.

Personisko apsvērumu dēļ Demakova arī neatjaunos Saeimas deputāta mandātu un nekandidēs ne pašvaldību, ne Eiropas Parlamenta vēlēšanās.