Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LDz pieprasa netraucēt dzelzceļa katastrofas izmeklēšanu

VAS «Latvijas dzelzceļš» (LDz) norāda, ka medijos izplatītā informācija, ka uzņēmums nevēlas dzelzceļa katastrofas, kas notika decembra vidū Ventspilī, objektīvu izmeklēšanu, ir nepatiesa.

traģiska vilcienu sadursme

LDz norāda, ka tas bija smags dzelzceļa negadījums, tāpēc atbilstoši tiesību aktiem tā izmeklēšanu veic Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs, Valsts policijas Dzelzceļa policijas pārvalde un Valsts darba inspekcija. Attiecīgās valsts institūcijas šobrīd rūpīgi izmeklē negadījuma apstākļus, pieaicinot nozares ekspertus, veicot ekspertīzes un citus pasākumus, lai noskaidrotu notikušā cēloņus.

Arī TV3 ziņas ir uzsākušas savu privāto izmeklēšanu, tomēr ziņās paustie apgalvojumi balstīti uz pieņēmumiem un anonīmu ekspertu versijām, nevis oficiāli apstiprinātiem faktiem vai ekspertīžu slēdzieniem. Šie sižeti ļoti negatīvi ietekmē Latvijas dzelzceļa darbu, jo rada papildu stresu kravu pārvadājumos iesaistīto dienestu darbiniekiem, jo īpaši Ventspils dzelzceļa mezglā, norāda uzņēmums.

LDz nav pieņemams TV3 ziņās paustais negadījuma apstākļu izklāsts un apgalvojums, ka LDz nevēlas objektīvu izmeklēšanu. Uzņēmums iestājas par pilnīgu un izsmeļošu visu apstākļu noskaidrošanu, ko tas ir apliecinājis nodrošinot visu nepieciešamo dokumentāciju izmeklēšanas vajadzībām un sadarbojoties ar iesaistītajām izmeklēšanas institūcijām.

LDz norobežojas no «privāti veiktām izmeklēšanām» un pieprasa izbeigt Latvijas sabiedrības maldināšanu ar informāciju, kas nebalstās uz oficiāli apstiprinātiem un pārbaudītiem faktiem.