Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rases, dzimuma un etniskā diskriminācija turpmāk būs aizliegta

Turpmāk Latvijas sabiedrībā būs aizliegts diskriminēt cilvēkus to rases, dzimuma vai etniskās piederības dēļ, portālu «Apollo» informēja Labklājības ministrijā.

Labklājības ministrijas izstrādāto likumprojektu otrdien apstiprināja valdībā un vēl galīgais atbalsts tam jāgūst Saeimā. Likumprojekts izstrādāts, lai sekmētu diskriminācijas izskaušanu dzimuma, rases un etniskās piederības dēļ un tādējādi uzlabotu indivīdu aizsardzību  pret diskrimināciju, vienlaikus pildot saistības, ko Latvija uzņēmusies kā  Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts.

Ministrija norāda, ka etniskā, rases vai dzimuma diskriminācija pret cilvēkiem, ka sveic saimniecisko darbību dēļ ir ne tikai cilvēktiesību pārkāpums, bet tas arī kavē sabiedrības ekonomisko attīstību, jo indivīdiem nav vienlīdzīgas pieejas dažādiem pakalpojumiem, mazinās cilvēku integrācija sabiedrībā un paaugstinās sociālās atstumtības risks. Tāpat diskriminācija kavē ekonomisko attīstību dalībvalstīs, jo uzņēmējiem netiek nodrošināti vienādi apstākļi kopējā tirgū.

Arī Latvijā ir sastopama nepamatoti atšķirīga attieksme pret cilvēkiem to cilvēkiem to dzimuma, rases vai etniskās piederības dēļ. To apstiprina Tiesībsarga birojā apkopotie dati par saņemtajām sūdzībām - pērn Tiesībsarga birojā saņemtas 53 sūdzības par diskrimināciju uz rasu vai etniskās piederības pamata, bet 37 sūdzības par dzimumdiskriminācijas gadījumiem.

Ministrijas speciālistu izstrādātais likumprojekts noteiks mehānismus tiesību aizsardzībai, patērētāja tiesības uz zaudējumu atlīdzību un atlīdzību par morālo kaitējumu, aizliegumu radīt nelabvēlīgas sekas, ja saimnieciskās darbības veicējs aizstāv savas tiesības un likumiskās intereses.