Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izsludinās pašvaldību vēlēšanas

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) trešdien izsludinās pilsētu domju un novadu domju vēlēšanas, kas šogad notiks 6. jūnijā, vienlaikus ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām, portālu «Apollo» informēja CVK.

Pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanu likuma nosacījumi paredz, ka pašvaldību vēlēšanas jāizsludina ne vēlāk kā trīs mēnešus pirms vēlēšanu dienas, un tām jānotiek jūnija pirmajā sestdienā.

Pašvaldību vēlēšanas notiks 118 vēlēšanu apgabalos, kuru robežas sakritīs ar 109 novadu un 9 republikas pilsētu robežām.

Lai noteiktu, kuram vēlēšanu apgabalam vēlētājs ir piederīgs, kā arī lai nodrošinātu principu «viens vēlētājs – viena balss», pašvaldību vēlēšanās un Eiropas Parlamenta vēlēšanās tiks lietots vēlētāju reģistrs. Katrs vēlētājs būs iekļauts noteikta vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā, un vēlēšanās būs jābalso šajā vēlēšanu iecirknī. Spiedogi pasē par dalību vēlēšanās netiks likti.

Sākotnēji vēlētāji tiks reģistrēti vēlēšanu iecirknī atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai 90 dienas pirms vēlēšanām. Tomēr līdz 12.maijam vēlētājiem būs tiesības sākotnēji reģistrēto vēlēšanu iecirkni mainīt. Vēlēšanu iecirkni varēs mainīt, izraugoties jebkuru citu vēlēšanu iecirkni attiecīgajā vēlēšanu apgabalā vai jebkuru vēlēšanu iecirkni tajā vēlēšanu apgabalā, kur vēlētajam pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.