Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bušs ceturtdien teiks savu atvadu runu

Aizejošais ASV prezidents Džordžs Bušs plāno ceturtdienas vakarā teikt atvadu runu, pirmdien paziņoja Baltā nama pārstāve Dana Perino.

Saskaņā ar tradīciju, kas pastāv kopš valsts pirmā prezidenta Džordža Vašingtona, Bušs «ceturtdienas, 15.janvāra, vakarā teiks atvadu runu amerikāņu tautai», žurnālistiem teica Perino. «Viņš atskatīsies uz šajā amatā pavadīto laiku un to, kādas pārmaiņas notikušas mūsu valstī aizvadītajos astoņos gados,» viņa vēl piebilst e-vēstulē.

«Viņš arī turpinās tradīciju, kurā prezidenti izmanto atvadu runas, lai paraudzītos uz priekšu, daloties savās domās par lielākajiem izaicinājumiem, ar kādiem būs jāsaduras valstij, un kas būs nepieciešams, lai stātos tiem pretī.»

Bušs lūdzis ASV televīzijas tīkliem raidlaiku 10 līdz 15 minūšu garai runai, kas pirmo reizi tiks teikta reālai auditorijai.

Senos laikos ASV prezidentu pēdējās runas, atrodoties šajā amatā, tika publicētas laikrakstos, teica Perino. Taču Buša klausītāju auditoriju veidos «daži cilvēki, kuri var pastāstīt ļoti drosmīgus stāstus, cilvēki, ar kuriem prezidents ticies savas darbības laikā un no kuriem daži tiks minēti viņa runā».

Tas būs pēdējais plānotais Buša pasākums pirms Baraka Obamas zvēresta nodošanas ceremonijas 20.janvārī.

Viņa žurnālistiem teica, ka runa būs vairāk skats uz priekšu nekā atskatīšanās atpakaļ, un tā būs «ļoti laipna pret jaunievēlēto Obamu».

«Tā nebūs «gulbja dziesma» prezidenta administrācijai, kaut arī viņš aizstāvēs savu darbību,» viņa teica. «Tas nebūs mēģinājums no jauna izcīnīt vecās kaujas.»

«Tā ir ļoti saturīga, uz nākotni vērsta runa, kurā prezidents dalīsies mācībā, ko viņš guvis, atrodoties šajā amatā, un savos nākotnes redzējumos.»