Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeimas komisija ir pret izglītības un Kultūras ministriju apvienošanu

Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisija iestājas pret Izglītības un zinātnes ministrijas un Kultūras ministrijas apvienošanu. Šāda nostāja otrdien pieņemta komisijas sēdē,  portālu «Apollo» informēja Saeimas preses dienestā.

«Diskusijas par šo jautājumu uzjundīja paziņojums par kultūras ministres Helēnas Demakovas demisiju, un tas no valdības prasa ātru lēmumu par abu nozaru turpmāko vadību. Šodien par šo jautājumu izteicās gandrīz visi komisijas deputāti, un neviens neatbalstīja ministriju apvienošanu. Vēl jo vairāk, līdzšinējā pieredze liecina, ka milzīgas ministrijas, kas pārrauga vairākas nozares, ir grūti vadāmas un savu lietderību nav pierādījušas,» pēc sēdes uzsvēris komisijas vadītājs Jānis Strazdiņš (ZZS).

Viņš norāda, ka Latvija ģeopolitiski vienmēr atradusies daudzu kultūru ietekmē, bet unikālais nacionālais kultūras mantojums ir bijis tas spēks, kas palīdzējis tautai izdzīvot visos laikos. «Ja to nespēsim pienācīgi kopt un saglabāt, ja kultūras jomā nebūs spējīga vadītāja un rezultātā iestāsies stagnācija, tad tas apdraudēs mūsu identitāti,» norāda deputāts.

«Pateicoties pēdējos gados īstenotajai kultūrpolitikai, kultūra no izteikti patērējošas nozares kļuvusi par tādu, kas ienes naudu un piesaista mūzikas un mākslas cienītājus arī no ārvalstīm. Bijušās ministres iesāktos darbus nedrīkst iesaldēt, tādēļ patlaban kultūras nozarei ir jāmeklē jauns, spēcīgs politiskais vadītājs, kurš būtu spējīgs saliedēt nozares cilvēkus un veiksmīgi turpināt iesākos projektus,» piebilda komisijas vadītājs.