Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā pērn atklātas 7239 viltotas naudaszīmes

Pēc Valsts policijas datiem, Latvijā pērn atklātas 7239 viltotas naudaszīmes, no tām 299 banknotes, portālu «Apollo» informēja Latvijas Bankas pārstāvis Mārtiņš Grāvītis.

Tendence, ka gadā Latvijā atklāj dažus simtus viltotu banknošu un vairākus tūkstošus monētu, ir nemainīga. To nodrošina daudzie aizsargsistēmas elementi, tāpēc viltojumu skaits gadā ir neliels, uzsver Grāvītis.

Viņš arī norāda, ka naudas viltošana nerada nekādus draudus Latvijas tautsaimniecībai. Visa 2008. gadā atklāto viltojumu summa –15 671 lati – veido procenta tūkstošdaļas no apgrozībā esošajiem latiem.
 
Tāpat, laižot apgrozībā jaunu laidienu naudaszīmes, Latvijas Banka pastāvīgi pastiprina naudas drošību pret viltošanu.

Viltojumus lielākoties mēģina izgatavot ar jaunāko tehnikas sasniegumu – krāsu kopētāju, skeneru palīdzību, taču daži naudas viltotāji vēl arvien izmanto arī pavisam primitīvus paņēmienus, norāda Latvijas Bankas pārstāvis. Centrālā banka atgādina, ka tehniski sarežģītas un grūti atdarināmas pazīmes ir viegli pārbaudīt «ar aci», vienkārši apskatot naudu pret gaismu, leņķī, uz tumša vai balta fona.