Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Janičenoks: man nebija citas izvēles

Man nebija daudz citu variantu, tāpēc pieņēmu Venēcijas «Umana Reyer» piedāvājumu, intervijā izdevumam «Sporta Avīze» atzinis Latvijas basketbolists Kristaps Janičenoks, kurš karjeru patlaban turpina Itālijas otrajā spēcīgākajā līgā.

«Tā bija diena, kad Itālijā taisījās ciet transfēru logs. Šeit nav kā Latvijā, kur spēlētāji var pāriet no komandas uz komandu jebkurā laikā. Itālijā, tāpat kā Spānijā, ir savi transfēru logi, kad tas ir atļauts. Protams, līmenis ir atšķirīgs, taču tobrīd man nebija citu variantu,» intervijā atzina 25 gadus vecais Janičenoks.

«Nepateikšu neko jaunu - visur ir krīze. Tas ļoti spilgti jūtams Itālijā. Klubam neiet tik labi, kā gribētos, taču nekas nenotiek. Vēl pagājušajā sezonā uzreiz būtu mainīti spēlētāji, bet tagad viss ir kā sastindzis. Klubi Itālijā neko nemaina. Ir sezonas sākumā pieņemts budžets, un nekādas papildus naudas nevar būt. Tie spēlētāji, kas noslēdza līgumus vasaras sākumā, tie arī ir un spēlē. Es šajā situācijā esmu zaudētājs,» neslēpj Janičenoks.  

Latviešu basketbolists uzsvēra, ka šobrīd jāturas pie racionāliem apsvērumiem - sezonas plāni nav īstenojušies, un situācija jāpieņem tāda, kāda tā ir. «Šobrīd situācija ir tāda, ka komandu man vajag, - kaut vai spēļu prakses dēļ. Šeit es spēlēju daudz, un arī līmenis nav tik briesmīgi zems, kā kāds varbūt iztēlojas - sanākuši čaļi ar lieliem vēderiem, kaut kādu picēriju pavāri, un brīvajā laikā saspēlē basketbolu. «Umana Reyer» sastāvs ir labs, tikai jāatrod savstarpējā saikne. Tiesa, ja tagad teikšu, ka vinnēsim otro līgu, tās būs muļķības.»

«Man pašam šobrīd galvenais pārdzīvot šo sezonu, bet nākamgad - tad jau redzēs. Brīnumus vairs negaidu. Vienreiz pajokojos, ka Ziemassvētkus gribētos mājās sagaidīt, un - gandrīz sagaidīju arī... Tagad labāk turu muti ciet,» piebilst Janičenoks.

Ziemas sākumā tika runāts par Janičenoka iespējamo palikšanu kādā no Rīgas klubiem. «Nekādas piemānīšanas nebija, vienkārši nevienojāmies. Pēc tam nekādas runāšanas vairs nebija - ja nē, tad nē,» par situāciju ar «Barons/LMT» klubu pastāstīja Janičenoks. «Bet ar Rīgas ASK līdz konkrētām sarunām par iespējamo piedāvājumu pat nenonācu. Savstarpējā interese it kā bija, taču turpinājuma nebija.»

«Cik zinu, Ķēstutis Kemzura ir tiešām labs treneris, ļoti labas atsauksmes dzirdēju no Itālijas kluba Trevīzo «Benetton». Jauns, strādāt grib, ir pieredze augstā līmenī. Daudz strādājis kopā ar Krievijas valstsvienības galveno treneri Deividu Blatu. Domāju, ka Latvijas izlase būs ieguvēja. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu tas noteikti ir solis pareizajā virzienā,» Latvijas valstsvienības galveno treneri Kemzuru raksturoja Janičenoks.

«Umana Reyer» rindās Itālijas otrajā līgā Janičenoks ir aizvadījis četras spēles, vidēji gūstot 16,4 punktus un izcīnot 3,8 atlēkušās bumbas.