Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pagaidām gripas aktivitāte vēl ir zema

Pagājušajā nedēļā Rīgā reģistrēti 11 gripas gadījumi, no tiem astoņi pacienti bija spiesti ārstēties slimnīcā. Pagaidām gripas aktivitāte vērtējama kā zema, portālam «Apollo» pavēstīja sabiedrības veselības aģentūrā (SVA).

Taču SVA prognozē, ka tuvākajās nedēļās gripas aktivitāte tikai pieaugs.

Saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā bija 701 gadījums uz 100 000 iedzīvotājiem. Visaugstākā saslimstība reģistrēta Preiļos, Limbažos, Bauskā, Saldū, Ogrē, Gulbenē un Alūksnē. Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, saslimstība ar elpceļu infekcijām pieauga visās vecuma grupās vidēji par 25%, vislielākais saslimstības pieaugums novērots vecuma grupā no 15 līdz 64 gadiem - par 42%.

Dati liecina, ka izglītības iestāžu apmeklējumu saslimšanas nav ļoti ietekmējušas – vispārējās izglītības iestādes apmeklēja 92% skolēnu, pirmsskolas izglītības iestādes – 75% bērnu.

SVA atgādina, ka gripa parasti sākas pēkšņi un tās simptomi ir galvassāpes, drudzis, paaugstināta temperatūra, kaulu «laušanas sajūta», aizlikts deguns bez iesnām un sauss klepus.

Ar gripu var inficēties, ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusus vai lietojot priekšmetus, uz kuriem atrodas slima cilvēka deguna un rīkles sekrēti.

Lai izvairītos no saslimšanas ar gripu un citām elpceļu infekcijām, izvairieties no cieša kontakta ar cilvēkiem, kuri ir slimi, kā arī bieži mazgājiet rokas.