Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas iedzīvotāji novērtē ES finanšu palīdzību

Jaunākās sabiedriskās domas aptaujas dati rāda, ka Latvijas iedzīvotāji novērtē Eiropas Savienības (ES) sniegto finanšu palīdzību Latvijai krīzes pārvarēšanai, taču daļa par šādu palīdzību nemaz nav dzirdējuši, portālu «Apollo» informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecībā.

Pagājušā gada nogalē  SKDS veiktajā  aptaujā secināts, ka tikai 14,5% aptaujāto neko nav dzirdējuši par palīdzību no ES. Par palīdzības apmēru iedzīvotāju vidū nevalda vienprātība - – 9% uzskata, ka ES institūciju palīdzība Latvijai ir pārāk liela, 29% to uzskata par atbilstošu, bet 26% atzīmēja, ka, viņuprāt, sniegtā palīdzība ir pārāk maza. Nedaudz vairāk par piektdaļu respondentu (22%) atturējās paust konkrētu vērtējumu.

Salīdzinot datus atkarībā no iedzīvotāju attieksmes pret Latvijas dalību ES, vērojams, ka pozitīvi noskaņotie biežāk nekā caurmērā atzīmējuši, ka ES institūciju sniegtā palīdzība ir pārāk liela vai arī tā ir atbilstoša. Tiesa, arī šajā grupā piektdaļa aptaujāto (20%) norādīja, ka palīdzība ir pārāk maza. Visparadoksālākais ir atklājums, ka visvairāk (31,7%) palīdzību kā pārāk mazu vērtēja tie, kuri uzskata, ka «Eiropas Savienība ir slikta lieta».

Jau vēstīts, ka pagājušā gada 11. novembrī Eiropas Komisija paziņoja par vidēja termiņa finanšu palīdzības sniegšanu Latvijai. 8. janvārī Eiropas Komisija ierosināja ES Padomei sniegt Latvijai aizdevumu 3,1 miljardu eiro apmērā, kas ir vislielākais kopējā 7,5 miljardus eiro paketē. Visu 27 ES dalībvalstu finanšu ministri lēmumu pieņems 20. janvārī. Eiropas Savienība finansiālo palīdzību sniedz ar nosacījumu, ka tiks īstenota plaša ekonomikas korekcijas programma.