Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Parex bankas» klientiem piemērotie ierobežojumi drīzumā tiks atcelti

«Parex bankas» klientiem piemērotie ierobežojumi drīzumā tiks atcelti, šodien preses konferencē pēc valdības sēdes paziņoja premjers Ivars Godmanis (LPP/LC).

Ministru kabinets šodien slēgtā sēdē uzklausīja bankas vadības ziņojumu par situāciju un veiktajām darbībām bankas stabilizēšanai.

Kā norādīja Godmanis, «Parex bankas» vadībai vēl jāveic vairāki būtiski soļi, tomēr drīzumā iepriekš uzliktie ierobežojumi tiks atcelti.

Premjers arī informēja, ka situācija «Parex bankā» ar depozītiem ir stabilizējusies. Savukārt valūtas tirgū kopumā esot atslābis spiediens uz latu.

Godmanis arī atzina, ka šodien runāts par gaidāmo «Parex bankas» ņemto sindicēto kredītu atdošanu vai pārkreditēšanu, tomēr neatklāja, kādas varētu būt tālākās bankas un valdības darbības. Sarunu process patlaban turpinoties.

Kā ziņots, bankas vadītājs Nils Melngailis iepriekš intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» atzina, ka «Parex banka» jau janvārī iesniegs priekšlikumus Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) par ierobežojumu klientu noguldījumu izmantošanai pakāpenisku atcelšanu.

«Klientiem nav lielu līdzekļu, ko glabāt, bet ir nepieciešami līdzekļi, lai veiktu maksājumus. Mēs centīsimies pēc iespējas ātrāk atgriezties pie normāla darba ritma. Ierobežojumi attiecas uz veciem depozītiem, nevis uz jauniem ieguldījumiem. Mēs katrā ziņā centīsimies pārliecināt FKTK ierobežojumus mīkstināt un vispār atcelt,» sacīja bankas vadītājs.

Kā ziņots, «Parex bankas» darbības stabilizēšanai līdz 2008.gada beigām aizdoti līdzekļi 673,915 miljonu latu apmērā.

Finanšu ministrijai (FM) līdz šā gada 31.janvārim ir jāiesniedz priekšlikumi par tālāko stratēģiju AS «Parex banka» stabilizēšanai, liecina atslepenotais 22.decembra valdības sēdes protokols.

Valdība slēgtajā sēdē atbalstījusi vairākus FM iesniegtajā informatīvajā ziņojumā ietvertos priekšlikumus.

Piemēram, FM un VAS «Latvijas Hipotēku un zemes banka» uzdots turpināt sarunas ar AS «Parex banka» mazākuma akcionāriem, noskaidrojot to interesi ieguldīt bankas kapitāla bāzes stiprināšanā.

Tāpat atļauts «Latvijas Hipotēku un zemes bankai» saskaņot darba līgumā ar akciju sabiedrības «Parex banka» valdes priekšsēdētāju un valdes locekļiem, kā arī konsultāciju līgumā ietvertos nosacījumus, nodrošinot, ka par rezultāta sasniegšanu saskaņā ar minētajiem līgumiem tiek saņemts tikai viens labums.

22.decembra valdības sēdē nolemts pilnvarot finanšu ministru līdz 23.decembrim veikt papildu noguldījumu akciju sabiedrības «Parex banka» likviditātes palielināšanai 287 074 548 eiro (200,7 miljonu latu) apmērā, vienlaicīgi emitējot un pārdodot akciju sabiedrības «Parex banka» eiro denominētas valsts iekšējā aizņēmuma īstermiņa parādzīmes 300 000 000 eiro (210 miljonu latu) apmērā pēc nominālvērtības ar dzēšanas termiņu 2009.gada 18.decembrī.