Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Protesta akcija pāraug nebijušos grautiņos [papildināts 21:29]

Latvijas Televīzija ziņo, ka ap pulksten 20.45 policija padevusies grautiņa dalībniekiem un Doma laukumā tiek dauzīta pat policijas automašīna. Policija vienkārši vēro un ik pa brīdim kādu protestētāju mēģina aizturēt.

Policijas vadība liek visiem darbiniekiem ierasties darba vietās.

Valsts policijas šefs Aldis Lieljuksis Latvijas Televīzijā sacīja, ka policija ar notikušajām nekārtībām ir tikusi galā un citus speciālos līdzekļus nav bijis nepieciešamas izmantot, lai novērstu notikušo. Viņš atklāja, ka aizturētas ir četras personas.

Ziņu aģentūra LETA vēsta, ka policija visā galvaspilsētā izsludinājusi trauksmi un strādā pastiprinātā režīmā.

LETA ziņo, ka sadursmēs pie Saeimas patlaban ir astoņi cietušie. Pagaidām nav smagu traumu, taču vienam cietušajam ir konstatēta galvas trauma, vienam - acu apdegums ar nezināmu ķīmisku vielu, vairākiem cilvēkiem ir grieztas brūces, sasitumi. Starp cietušajiem ir arī policijas darbinieki.

Medicīnisko palīdzību patlaban sniedz 15 neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes, bet vajadzības gadījumā tiks sūtīti arī papildus spēki.

Vecrīgā joprojām liels daudzums notiekošā vērotāju.

Aptuveni tūkstotis protesta akcijas dalībnieku otrdien pēc akcijas noslēgšanās mēģināja ielauzties Saeimas ēkā. Cilvēki ar plakātiem rokās «šturmēja» Saeimas ēku, mēģinot izgrūstīt Drošības dienesta darbiniekus.

Latvijas Radio ziņo, ka Saeimas ēkai izsisti vairāki logi, savukārt policija, visticamāk, gaisā izšāvusi asaru gāzi, lai protestētāji izslīstu.

«Apollo» novēroja, ka protestētāji Saeimas virzienā mētā visādus priekšmetus, izšauj petardes. Vismaz divi logi ēkai izsisti, kā arī diviem protestētājiem acīs iepūsta asaru gāze.

Policija gan norāda, ka tā asaru gāzi nav izšāvusi, ka, visticamāk, tā bijusi kāda petarde. Portāls «Apollo» novēroja, ka viens no aizturētajiem pat bijis bruņots- aizturēšanas brīdī viņam izkritis ierocis.

Pret pūli stājās īpašo uzdevumu vienība «Alfa», kas centās cilvēkus atvirzīt no parlamenta ēkas.

Cilvēki nemitīgi skandēja aicinājumu atlaist Saeimu. Ik pa laikam Saeimas virzienā lidoja dažādi priekšmeti un pudeles. Saeima tika apmētāta ar olām.

Latvijas Radio arī ziņo, ka policija pūli pamazām ir izklīdinājusi un aizturēti aktīvākie nekārtību cēlāji. Uz ielas ir izmētāti dažādi atkritumi, pat izlauzts bruģis. Kāds no protestētājiem skaļi bļaustījās par vārda brīvības trūkumu.

Ap pulksten 20.20 portāls «Apollo» novēroja, ka notikuma vietas tuvumā ir vismaz 10 ātrās palīdzības automašīnas, bet mediķi gaida piekļūšanu pie cietušajiem. Kāds policists sacīja, ka cietuši vairāki cilvēki.

Ap pulksten 20.30 policija biedzot sāk izklīdināt pēdējos protestētājus, kas ir maskējušies un turpina mest policijas virzienā dažādus priekšmetus.

Vecrīgas ielās apgāzti jau vairāki auto.

Viens no  Doma laukumā notikušās akcijas organizatoriem partijas «Sabiedrība citai politikai» līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs intervijā Latvijas Radio pauda nožēlu par tiem cilvēkiem, kuri uzreiz pēc akcijas devās uz Saeimas namu, lai to demolētu. 

«Es izsaku visdziļāko nožēlu par tiem huligāniem, kuri skaidri redzamā alkohola ietekmē ir devušies uz Saeimas māju,» sacīja Štokenbergs.

Viņš atzina, ka tas vien, ka Doma laukumā viss noritēja mierīgi, bija panākums un nav noslēpums, ka Latvijā ir ekstrēmisti.

«Tiesiskā, demokrātiskā valstī nav attaisnojama rīcība, ka tiek demolēts Saeimas nams,» viņš uzsvēra.

Pēc viņa domām, šie cilvēki ir jānodod tiesai.