Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dodamies dabā pa ziemas takām!

Gaujas krastos, tāpat kā citur Latvijā, tūrisma priekus var baudīt četras sezonas. Ziemā, atkarībā no laika apstākļiem, izmantojamas gandrīz visas Gaujas nacionālā parka tūrisma takas.

Apskatāmi arī lielie smilšakmens ieži - Ērgļu klintis, Zvārtes iezis un Sietiņiezis, kur no sniega atbrīvoti piebraucamie ceļi, stāvlaukumi, takas un kāpnes. Siguldas viesi var doties pastaigās no vagoniņa piestātnes Siguldas pusē uz Gaujas tiltu, kā arī pa takām Krimuldas pils, Krimuldas pilsdrupu, Vikmestes un Gūtmaņalas apkārtnē.

Svarīga piezīme! Brīvdienu pastaigu mīļotājiem ieteicams parūpēties par pārgājiena apaviem, jo arī koptās takas var būt vietām apledojušas. Sportiskajiem dabas vērotājiem, kas sagādājuši gadalaikam atbilstošu ekipējumu, nebūs šķērslis veikt jebkuru Gaujas nacionālā parka tūrisma maršrutu. Jāievēro, ka arī ziemā jāsaudzē daba, ugunskurus var kurināt tikai speciāli ierīkotās vietā un piknika pārpalikumus vēlams ņemt līdz uz mājām.

Arī par Līgatnes dabas takām ir labā ziņa: apmeklējuma maksa šoziem vēl nav paaugstināta! Kājāmgājēji var apciemot meža dzīvnieciņus ejot pa ierastajiem maršrutiem, bet distanču slēpotāji var doties lokveida trasē, kas ierīkota autoceļa vietā. Ziema dzīvnieku vērošanai ir vispiemērotākais laiks, jo koku lapotne neaizsedz ainavu, iežogojumos mītošie ir labāk pamanāmi un rāmāki nekā vasarā.