Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LBAS: Sabiedrības pacietības vadzis bīstami ielūzis

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) nosoda provokatīvās nekārtības pēc Doma laukumā notikušās protesta akcijas, norādot, ka šādas aktivitātes tomēr liek izdarīt secinājumus par sabiedrības noskaņojumu. Tāpat LBAS izsaka cerību, ka varas orgāni šo incidentu turpmāk neizmantos kā iemeslu demokrātijas ierobežošanai.

«Līdzšinējā protesta akciju pieredze liecina, ka Latvijas iedzīvotāji ir miermīlīgi protestētāji, tāpēc uzbrukumi Saeimas namam un kārtības sargiem ir uzskatāma par ārkārtēju rīcību, kura nav attaisnojama, tomēr liecina, ka tautas pacietības vadzis ir ielūzis ļoti bīstami,» uzskata LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, neizslēdzot arī organizētas provokācijas iespējamību.

LBAS pauž nožēlu par pēc demokrātiskas protesta akcijas notikušajiem vardarbības aktiem un aicina varas orgānus ar visu bardzību vērsties pret tajos iesaistītajiem. Vienlaicīgi LBAS atzīst, ka vardarbības uzliesmojuma brīdī acīmredzams ir bijis policijas spēku trūkums, kas ir sekas algu un darbinieku samazinājumam iekšlietu struktūrās.