Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krīzes laikā drūmas domas aicina padzīt ar pozitīvām domām

Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) aicina Latvijas iedzīvotājus šajā tumšajā gadalaikā, kad vēl papildus valstī ir ekonomiskā krīze, drūmo noskaņojumu un negatīvismu padzīt ar pozitīvām domām un izjūtām, portālu «Apollo» informēja SVA.

SVA norāda, ka gada tumšais periods un saspīlētā gaisotne valsts ekonomikā un politikā var ietekmēt cilvēku pašsajūtu un radīt nomāktību. Aģentūras garīgās veselības speciālisti  iedzīvotājus rosina savu pozitīvo enerģiju pretstatīt negatīvismam un depresīvajai noskaņai, kas valda sabiedrībā, tādējādi palīdzot sev un apkārtējiem.

Savu un savu tuvinieku noskaņojumu iespējams uzlabot ar pavisam vienkāršiem paņēmieniem. SVA aicina piezvanīt tuviniekiem, aprunāties ar viņiem, satikties klātienē. Saruna- tas nav daudz, bet ir cilvēki, kam tas tieši šobrīd ir ļoti svarīgi.

Nepieciešams atjaunot arī enerģijas krājumus – ieteicams izgulēties tik ilgi, cik nepieciešams, jāēd garšīgi un veselīgi ēdieni, jāsporto, jāizlasa kāda laba grāmata, var noskatīties arī kādu filmu.

Ieteicams izkustināt savu ķermeni un nav svarīgi ar kādām aktivitātēm nodarboties, jo jebkura fiziska aktivitāte palīdzēs koncentrēties, mobilizēties un radīt jaunas idejas.
Tāpat speciālisti iesaka sakārtot apkārtējo vidi – sakopt māju, noslaucīt putekļus, atbrīvoties no nevajadzīgām lietām. Apkārtējā vide ļoti tieši ietekmē noskaņojumu, emocionālā līdzsvara un harmonijas izjūtu.

Vēlams veltīt laiku saviem hobijiem - tie vairos pozitīvo noskaņojumu un attālinās drūmās domas. «Ja neesi atradis savu hobiju, atceries bērnību – par ko domāji, sapņoji. Varbūt tieši tagad pienācis laiks to īstenot. Bērnībā izlolotiem sapņiem piemīt burvju spēks, jo tie ir patiesi un tiem nav kompromisa. Neļauj prātam un loģikai tos nomākt,» norāda garīgās veselības speciālisti.

Ir jāatceras, ka izmainīt realitāti nav iespējams, bet var mainīt savu attieksmi pret to. mēdz uzskatīt, ka optimisms ir vientiesība un muļķība, taču tā nav – optimisms nevis ignorē negatīvo, bet spēj transformēt to priekā un mobilizēt iekšējos resursus mērķu sasniegšanai.