Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izsolēs nepārdotos dzīvokļus bankas izīrēs

Stagnācijas dēļ nekustamā īpašuma tirgū izsolēs nepārdotos īpašumus bankas patur sev līdz labākiem laikiem, šodien raksta laikraksts [s:21208]

Aptaujātās bankas atzinušas, ka jau 2008. gadā sakarā ar ekonomisko lejupslīdi pieaudzis kavēto mājokļu kredītu apjoms, taču līdz ar prognozētā bezdarba palielināšanos  šādu slikto kredītu apjoms šogad varētu palielināties, turklāt pēdējā laikā pieaudzis to kredītņēmēju skaits, ar kuriem neizdodas vienoties par kredīta atmaksu, un īpašumi tiek izsolīti. Tomēr NĪ tirgū aktivitāte ir zema, tāpēc bankām šos īpašumus pārdot neizdodas, tādēļ bankas tos patur sev un apsaimnieko, tostarp izīrī līdz brīdim, kad situācija uzlabosies. Dažas bankas atzinušas, ka šos īpašumus turēs savās bilancēs, dažas veidos atsevišķus uzņēmumus vai bankas struktūrvienības.

Pašlaik hipotekārie kredīti ir 17-18% Latvijas mājsaimniecību, no kurām lielākā daļa spēj veikt kredītmaksājumus laikā, saskaņā ar FKTK 2008. gada 3. ceturkšņa datiem, kavētāju skaits Latvijā no visiem kredītņēmējiem ir 1-2% kopējā kredītporfelī.

SEB bankas Kreditēšanas pārvaldes vadītājs Kārlis Danēvičs skaidro, ka pasaulē plaši izplatīta prakse, ņemot vērā ekonomikas kāpumus un kritumus, ir nekustamā īpašuma uzturēšanas un apsaimniekošanas kompāniju izveide bankām, kas brīžos, kad valstu ekonomikās ir vērojama pasivitāte, dod atspaidu nekustamā īpašuma tirgum. «Ņemot vērā SEB grupas pieredzi 90.gadu sākumā Zviedrijā, nekustamā īpašuma kompānija jau izveidota SEB bankai Lietuvā un šādas kompānijas jau tuvākajā laikā plānots izveidot arī Latvijā un Igaunijā,» viņš atzina.