Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atcelts «Dakaras» rallija 11. posms

«Dakaras» rallijreida šodien paredzētais 11. posms biezās miglas dēļ ir atcelts un tiks veikts pārbrauciena režīmā, vēsta sacensību organizatori.

Vakardienas 476 kilometrus garajā ātrumposmā uzvaru izcīnīja spānis Hordi Viladoms, bet Einārs Vinters uzvarētājam zaudēja stundu, 11 minūtes un 44 sekundes, ieņemot 28. vietu. Kopvērtējumā Vinters zaudēja trīs pozīcijas un nokrita uz 17. vietu, līderim Markam Komam no Spānijas, kurš desmitajā posmā finišēja septītajā vietā, zaudējot piecas stundas, 37 minūtes un sešas sekundes.

Automobiļu klasē kārtējo uzvaru otrdien izcīnīja spāņa Karlosa Sainsa pilotētā ekipāža, bet abas Latvijas ekipāžas Māris Saukāns/Didzis Zariņš, kā arī Jānis Āzis/Ainārs Princis finišu nesasniedza, jo desmitajā posmā no startējušām 109 mašīnām finišu sasniedza tikai 29 ekipāžas.

Desmitajā posmā otrdien bija paredzēts veikt 670 kilometrus pa Atakamas tuksnesi, taču to pārsteidza lietus. Tomēr jau pirms lietus sākšanās rallijreida organizatori trasi saīsināja par 200 kilometriem.

Pirmajā kontrolpunktā Āzis/Princis uzrādīja tikai 72. labāko rezultātu, taču turpinājumā Latvijas ekipāža kāpa par pāris vietām augstāk. Pēc ceturtā kontrolpunkta latvieši bija jau 61. vietā, bet pēdējā kontrolpunktā ieņēma 48. vietu, no līdera atpaliekot nepilnas trīs stundas. Līdz ar tumsas iestāšanos, sacensību organizatori paziņoja par desmitā ātrumposma pārtraukšanu un bivoku Āzis/Princis sasniedza vēlu naktī.

Tikmēr nesekmīgāk veicās Saukānam/Zariņam, kas priekšpēdējā laika ņemšanas vietā ieņēma 76. vietu, jo viņu «OSCar» automašīnai bija bojāts priekšējais reduktors.