Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Segliņš: Policijas rīcība bija profesionāla, samērīga un vīrišķīga

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP) policijas rīcību vakardienas grautiņu Vecrīgā laikā vērtē kā profesionālu un samērīgu. «Vērtēju viņu darbību kā ļoti vīrišķīgu un ieturētu,» pēc tikšanās ar policijas vadību žurnālistiem sacīja Segliņš.

Kā skaidroja ministrs, policija ne tuvu nepielietoja visu arsenālu, kas bija tās rīcībā, jo, ja sāktos masveida skriešana ārā no Vecrīgas, ja notiktu apšaude ar gumijas lodēm un tiktu pielietota asaru gāze, būtu bijis daudz upuru.

Segliņš pats savā rīcībā politiskas kļūdas nesaskata. Viņaprāt, visa atbildība jāuzņemas pasākuma rīkotājiem - «Sabiedrības citai politikai» politiķiem Aigaram Štokenbergam un Artim Pabrikam.

Pabrika rīcību viņš raksturoja kā nelietīgu un gļēvu, norādot, ka «ar Pabriku netaisos vairs dzīvē ne runāt, ne sveicināties». «Vakar tas bija vienas politiskas partijas mītiņš, kas pārauga vandālismā,» teica ministrs.

Segliņš kritizēja Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības prezidenta Agra Sūnas rīcību, raksturojot to kā nepārdomātu un kā nodevīgu.

Kā skaidroja ministrs, policijas vadība bija paļāvusies uz Sūnas teikto, ka protesta akcijas vietā strādājošajiem drošības dienesta darbiniekiem palīdzēs arī uz pasākumu brīvprātīgi atnākušie policisti. Sūna esot izteicies, ka tādu būs ap tūkstoti, taču Segliņš neesot redzējis, ka šie brīvprātīgie policisti būtu devuši nopietnu ieguldījumu kārtības uzturēšanā. «Sūnam vajag pārdomāt savu atrašanos policijas sastāvā,» sacīja Segliņš, uzdodot retorisku jautājumu, vai Latvijas policists, tērpies formā, var aicināt gāzt valsts varu.

Kā pastāstīja Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Aldis Lieljuksis, no 106 pēc vakardienas pasākuma aizturētajām personām pret 11 cilvēkiem kriminālprocesuālā kārtībā uzsākta izmeklēšana.

Vairākums cilvēku vakardienas pasākumam bija kārtīgi gatavojušies. «Lielākā daļa nebija pirmo reizi ar pīpi uz jumta,» norādīja Lieljuksis, skaidrojot, ka protestētāji jau iepriekš bijuši saskārušies ar šādu nekārtību izraisīšanu. To apliecina no aizturētajiem izņemtās olas, pudeles ar degmaisījumu, spridzināmas ietaises un citi bīstami priekšmeti.

Degviela policijas mašīnās vakar tikusi lieta no rezervēm, apliecināja Lieljuksis.

Vakar nemiernieki sabojājuši astoņas Valsts policijas automašīnas, kā arī vairākus Rīgas pašvaldības policijas un militāro dienestu transportlīdzekļus.

Kā atzina Lieljuksis, pēc vakardienas notikumiem var droši secināt, ka Vecrīga ir pilnīgi nepiemērota vieta šādu pasākumu rīkošanai, jo tur nav atkāpšanās ceļu un dažādu situācijas pavērsienu rezultātā tā var kļūt bīstama sabiedrībai.