Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vīri - par ceturtdaļfinālu, dāmas - par pasaules čempionātu

Latvijas vīriešu basketbola izlasei izvirzīts mērķis iekļūt Eiropas čempionāta finālturnīra ceturtdaļfinālā, bet dāmu valstsvienībai - kvalificēties pasaules čempionātam, šodien preses konferencē pavēstīja Latvijas Basketbola savienības viceprezidents Edgars Šneps. 

«Līgums ar Ķēstuti Kemzru parakstīts līdz Eiropas čempionāta noslēgumam. Ja izlase nodrošinās dalību pasaules čempionātā, tad visas durvis viņam būs vaļā, lai pagarinātu sadarbību,» uzsver Jaunups. «Kemzura ļoti nāca pretī finansiālajā ziņā, tāpēc dažādu racionālu apstākļu dēļ līgums netika noslēgts uz ilgāku laiku, jo jāskatās, kas notiks ar Latvijas ekonomiku šīgada laikā.»

Jaunups atklāj, ka arī ar sieviešu basketbola izlases galveno treneri Ainaru Zvirgzdiņu noslēgtais līgums ir līdzīgs.

«Tas ir liels gods – strādāt ar Latvijas izlasi. Tā ir arī liela atbildība. Mana ierašanās izraisīja lielu ažiotāžu, tāpēc Latvijā ar mani saista lielas cerības. Uzreiz nepieņēmu galīgo lēmumu, jo man bija piedāvājums strādāt arī Lietuvas valstsvienības treneru korpusā, taču beigās uzvarēja mana vēlēšanās izmēģināt sevi tieši kā izlases galvenajam trenerim,» pastāstīja pats lietuviešu speciālists. «Latvijas basketbolā ir labs materiāls un ļoti labi spēlētāji. Tā ir valsts ar lieliskām basketbola tradīcijām. Latvijas tauta ir izsalkusi pēc lieliem panākumiem un skaistām uzvarām. Darīšu visu, kas manos spēkos, lai šīs cerības nepieviltu.»

«Izlases galīgo sastāvu paziņošu augusta beigās. Eiropas čempionātam ar pilnu atdevi sāksim gatavoties apmēram astoņas nedēļas pirms turnīra sākuma. Tas varētu būt kāds 20. jūlijs. Taču arī līdz šim datumam ir jāiegulda smags un pacietīgs darbs,» uzskata Kemzura. «Ar abiem saviem palīgiem - Edmundu Valeiko un Igoru Miglinieku - darbs sāksies daudz ātrāk, jo man jāiepazīst katrs spēlētājs individuāli. Viņi ir lieliski profesionāļi ar lielu pieredzi, tāpēc ceru, ka kopā mēs sasniegsim augstu rezultātu.»

«Galvenajam trenerim ar palīgiem darbs būs ļoti atbildīgs, jo īsā laika posmā jāsasniedz maksimāls rezultāts. Jāpaspēj mobilizēt visi spēlētāji, jo katrs no viņiem ir ar savu raksturu un dažādā fiziskā sagatavotībā. Tomēr prasmīga meistara rokās atdzīvojas pat visraupjākais instruments,» norāda LBS viceprezidents un sporta direktors Edgars Šneps. «LBS no savas puses darīs visu, lai trenerus nodrošinātu ar visu nepieciešamo, kas vajadzīgs, lai sasniegtu augstus rezultātus. Eiropas čempionātam ir uzstādīts mērķis - iekļūt ceturtdaļfinālā.»

Runājot par gaidāmajām pārbaudes spēlēm, Šneps pastāstīja, ka no 25. līdz 31. augustam Latvijas izlase piedalīsies «Efes Pilsen» kausa izcīņā. «Esam apsolījuši Lietuvai, ka 12. augustā aizvadīsim savstarpējo pārbaudes spēli. Zem jautājuma šobrīd ir otrs mačs 14. augustā. Plānotas arī pāris spēles Rīgā, bet tas paliek galvenā trenera pārziņā.»

Šneps izteicās, ka pagaidām vēl nav zināms, vai tiks veidota otrā izlase, kaut arī iepriekš tika ziņots, ka kopā ar šo komandu trenēsies arī topošās Latvijas studentu izlases spēlētāji. «Sākumā jāizvērtē, kuri spēlētāji ir potenciāli galvenās izlases kandidāti. Pēc tam jāskatās, kuri ir aizņemti U-18 un U-20 valstsvienībās, lai lieki viņus netraucētu. Vadoties pēc šiem un vēl dažiem aspektiem, tiks izvērtēts, vai otrā izlase ir nepieciešama.»

Latvijas dāmu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš bijušajam BK «Ventspils» un «Barons/LMT» galvenajam trenerim Kārlim Muižniekam piedāvājis sava palīga amatu. Kā preses konferencē atklāja Zvirgzdiņš, Muižnieks izteicis ieinteresētību, tomēr lūdzis apdomas laiku līdz februāra sākumam.

«Tāpat notiek pārrunas arī ar vienu ārzemJu un vienu vietējo treneri. Arī viņi savu atbildi dos februāra sākumā. Šāds treneru kolektīvs tiek vākts, lai parādītu skaistu spēli un izcīnītu lieliskas uzvaras,» piebilst Zvirgzdiņš.

LBS līgumu ar Zvirgzdiņu noslēgusi līdz šīgada Eiropas čempionāta beigām ar iespēju to pagarināt.

«Mums jau ir bijusi neliela treniņnometne, pēc kuras esam pārrunājuši turpmāko darbu, izvērtējuši plusus un mīnusus, un pavasarī meitenes būs pārpildītas ar enerģiju un patīkamām emocijām, lai Eiropas čempionātā sasniegtu pēc iespējas augstāku rezultātu,» norāda Zvirgzdiņš.

Zvirgzdiņš un Muižnieks jau iepriekš ir strādājuši kopā. Līdz 2006. gada februārim Zvirgzdiņš bija Muižnieka palīgs BK «Ventspils» komandā. Pēc tam Zvirgzdiņš darbu atstāja un sāka strādāt sieviešu basketbolā. Tāpat Zvirgzdiņš bijis Muižnieka palīgs arī Latvijas vīriešu basketbola izlasē.