Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesībsargs konstatē netiešo diskrimināciju «Ryanair» darbībā

Tiesībsargs Romāns Apsītis konstatējis netiešo diskrimināciju aviokompānijas «Ryanair» darbībā, portālu «Apollo» informēja Tiesībsarga biroja pārstāve Laura Brance.

Lieta ierosināta pēc laikrakstā «Bizness&Baltija» izskanējušās informācijas, ka «Ryanair», atšķirībā no citām aviokompānijām, nenodrošina iespēju reģistrēties lidojumam internetā personām, kas nav Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomikas zonas pilsoņi. Tādejādi līdz ar reģistrēšanos lidojumam lidostā tiek sadārdzināts aviopārvadājuma pakalpojums. 

Ņemot vērā labvēlīgākos noteikumus, kas tiek nodrošināti tikai ES pilsoņiem, un to, ka Latvijas iedzīvotāju ievērojama daļa ir nepilsoņi, kuri pārsvarā nav latvieši, Tiesībsargs konstatēja netiešo diskrimināciju uz etniskās piederības pamata.

Aviokompānija norādījusi, ka ikvienai personai, kas nav ES pilsonis, ir iespēja pieprasīt un saņemt atpakaļ izdevumus par reģistrēšanos lidojumam lidostā. «Ryanair» arī informējusi, ka rūpīgi strādā, lai nākotnē nodrošinātu iespēju ikvienai personai neatkarīgi no valsts piederības reģistrēties lidojumam internetā.