Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Budžeta komisija aicinās rast naudu Latvijas Radio [precizēta]

(Precizēta trešā rindkopa). Saeimas Budžeta un finanšu komisija trešdien nolēma aicināt Ministru kabinetu izskatīt iespēju šajā gadā piešķirt papildu finansējumu Latvijas Radio (LR), portālu «Apollo» informēja Saeimas Preses dienestā.

«Mēs zinām un izprotam situāciju valstī, kuras dēļ problēmas ir visiem, ne tikai Latvijas Radio. Vaicāsim valdībai, vai ir iespējams risināt šo jautājumu, kādā apjomā un cik ilgā laikā,» norāda komisijas priekšsēdētājs Kārlis Leiškalns (TP).

Ja sabiedriskie mediji naudas trūkuma dēļ nevarēs nodrošināt informāciju sabiedrībai par valstī notiekošajiem procesiem, tad var uzskatīt, ka 13. janvāra notikumi Vecrīgā ir tikai sākums vēl lielākai cilvēku neapmierinātībai un tai sekojošām nekārtībām, akcentēja Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētājs Ābrams Kleckins. LR darbs ar piešķirto budžetu ir iespējams vienīgi, ja tiks atrasti līdzekļi 1,3 miljonu latu apmērā apraides nodrošināšanai. Savukārt 200 000 latu ir minimālākais papildinājums LR budžetā programmu sagatavošanai, kā arī autortiesību, blakustiesību un dalības maksu starptautiskajās organizācijās segšanai.

LR ģenerāldirektors Aigars Semēvics skaidroja, ka bez papildu naudas nebūs iespējams pilnībā nodrošināt apraidi, un tas nopietni apdraud sabiedrības iespēju iegūt neatkarīgu informāciju. Patlaban LR ir četras programmas un tās klausās 43 procenti iedzīvotāju. Raidorganizācijai esot arī vislielākais uzticības reitings. Savukārt LTV ģenerāldirektors Edgars Kots informēja, ka pie patlaban pieejamā finansējuma LTV vēl var strādāt, taču, ja izdevumus nāksies vēl samazināt, tad sabiedriskās televīzijas darbība būs nopietni apdraudēta.