Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iespējams, Vecrīgā vairs masu pasākumus nevarēs rīkot

Pēc otrdienas vakarā notikušajiem grautiņiem Vecrīgā, kas sākās pēc miermīlīgās protesta akcijas Doma laukumā, tiks apsvērts vai Vecrīgā masu pasākumi vispār būtu rīkojami.

Trešdien pēc valdības ārkārtas sēdes premjerministrs Ivars Godmanis (LPP/LC) žurnālistiem norādīja, ka pēc notikušā tiesībsargājošām iestādēm ir jāizdara secinājumi. Tāpat arī nepieciešami grozījumi likumos.

Godmanis uzsvēra, ka būs jālemj par attālumu maiņu, kādā var notikt pasākumi pie valsts un pašvaldību iestādēm – šis jautājums būšot dienaskārtībā.

Tāpat tiks izskatīts jautājums par Vecrīgu, kā masu pasākumu norises vietu un jādomā arī par kritisko cilvēku skaitu, kāds masu pasākumos ir pieļaujams.

Premjers arī sacīja, ka pasaulē ir virkne demokrātisku valstu, kur konkrētā ģeogrāfiskā vietā, vēsturiskā vietā masu pasākumus nerīko.

Arī iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP) uzsvēra, ka, piemēram, krastmala būtu labāka vieta masu pasākuma rīkošanai, jo tur policijai būtu vieglāk nodrošināt sabiedrisko drošību, kā arī cilvēkiem būtu vieglāk pamest pasākumu, nekā tas ir Vecrīgā, kur ieliņas ir ļoti šauras. Viņš atzina, ka Vecrīgā policija nevar pilnībā nodrošināt sabiedrisko kārtību, ja kas tāds notiek.

Policija arī Rīgas domei pavēstījusi savu nostāju par Vecrīgu kā masu pasākumu organizēšanas vietu.

Viņš arī uzsvēra - ja otrdienas vakarā policija būtu rīkojusies agresīvāk, sāktos vēl lielākas nekārtības un tad cilvēki mēģinātu tikt ārā no Vecrīgas un būtu vēl vairāk upuru. Un ja būtu kāds bojāgājušais – kādai no amatpersonām nāktos par to atbildēt ar savu amatu. Vēlāk gan Segliņš atzina, ka tieši viņš atkāptos, ja kāds no cilvēkiem grautiņu laikā zaudētu dzīvību.

Rīgas reģiona policijas pārvaldes priekšnieks Andris Dzenis atzina, ka policija nevarēja akcijas laikā pārbaudīt ikvienu atnākušo – vai viņš somā vai maisā neslēpj alkoholu vai olas, ar ko vēlāk apmētāt saeimas namu un drošības sargus.  It īpaši, jo Latvija ir demokrātiska valsts.

Tā kā drošībsargājošās iestādes ņem vērā citu valstu pieredzi, ka šādi incidenti neaprobežojas ar vienu vakaru, bet atskaņas vēl var būt nākamajā vakarā, policija ir gatavībā, ja kaut kas atkārtotos arī trešdienas vai kādā no nākamajiem vakariem.