Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ukraina un Krievija turpina savstarpējus apvainojumus

Krievija un Ukraina turpina apmainīties ar savstarpējiem apvainojumiem, viena otru vainojot gāzes piegāžu Eiropai bloķēšanā.

Krievijas gāzes koncerns «Gazprom» norāda, ka Ukraina esot atteikusies nodrošināt Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropas valstīm.

Ukrainas enerģētikas kompānija «Naftogaz» «atteicās pieņemt Krievijas gāzi» vienā no galvenajiem Ukrainas gāzes tranzīta sistēmas sadales punktiem, teikts «Gazprom» paziņojumā.

«Gazprom» pārstāvji norādīja, ka kompānija nosūtījusi uzņēmumam «Naftogaz» standarta pieprasījumu ļaut transportēt 98,9 miljonus kubikmetru gāzes caur Sudžas gāzes tranzīta staciju uz Krievijas un Ukrainas robežas.

Tomēr «Naftogaz» esot pieprasījis, lai «Gazprom» gāzi cauruļvados iesūknē caur divām citām stacijām, kas galvenokārt paredzētas, lai nodrošinātu gāzes piegādes Ukrainā.

Savukārt Ukraina uzsver, ka Krievija gāzes tranzītu caur Ukrainu padarījusi neiespējamu, spiežot Ukrainu izmantot «Gazprom» izvēlētus gāzes tranzīta maršrutus.

«Mēs tehniski nevaram nosūtīt gāzi tur, kur viņi [Krievija] vēlas,» paziņoja «Naftogaz» pārstāvis Valentīns Zemļanskis.

«Gazprom» amatpersonas norāda, ka gāzes cauruļvadi Krievijā ir atvērti un spiediens tajos ir pietiekams, lai nodrošinātu gāzes piegādes Eiropai.

«"Gazprom» ir gatavs jebkurā laikā nodrošināt gāzes piegādes patērētājiem Eiropā,» teikts Krievijas uzņēmuma paziņojumā.

Tajā pašā laikā Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko trešdien paziņoja, ka arī Ukraina ir jebkurā laikā gatava nodrošināt gāzes tranzītu uz Eiropu, ja vien tā saņemtu gāzi no Krievijas.

«Ja [Krievijas] gāze tiks piegādāta šodien, mēs to nekavējoties piegādāsim [Eiropai],» norādīja Timošenko.

Viņa arī uzsvēra, ka Ukraina ir gatava sadarboties ar Krieviju, tomēr Krievija uz Ukrainu nesūta pietiekamu apjomu gāzes.

Tāpat Timošenko paziņoja, ka viņa ir gatava tikties ar Krievijas premjerministru Vladimiru Putinu un ka sarunām par gāzes strīda atrisināšanu būtu jānotiek valdību līmenī.

Timošenko paziņoja, ka viņas birojs lūdzis Krievijai nodrošināt Timošenko telefona sarunu ar Putinu un pēc šīs sarunas būšot vairāk skaidrs, kā organizēt abu valstu premjerministru tikšanos.

«Mēs gaidām Krievijas valdības atbildi. Sarunām no «Gazprom"-"Naftogaz» līmeņa būtu jāpāriet valdību līmenī,» uzsvēra Timošenko.

Savukārt Putins trešdien aicināja Eiropas Komisiju izdarīt papildu spiedienu uz Ukrainu, tādējādi cenšoties panākt gāzes piegāžu atjaunošanu.

«Eiropas Komisija varētu izmantot savu ietekmi, lai nodrošinātu gāzes piegāžu atjaunošanu,» tiekoties ar Bulgārijas, Moldovas un Slovākijas premjerministriem, paziņoja Putins.