Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB varēs pārtraukt partiju kampaņas

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā skatīs grozījumus likumos, kas regulē priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanāmkuri paredz, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), konstatējot pārkāpumus kādas partijas reklāmas kampaņā, būs tiesības to pārtraukt.

Lai lemtu par aģitācijas aizliegumu, būs jāuzklausa attiecīgā medija viedoklis un jāizvērtē konkrētā situācija. KNAB lēmumu partijas varēs pārsūdzēt administratīvajā rajona tiesā, taču lēmuma izpilde tādēļ netiks apturēta, portālu «Apollo» informēja Saeimas Preses dienestā.

Raidorganizācijas līgumus par aģitācijas raidlaika piešķiršanu ar partijām vai to pilnvarotām personām varēs slēgt tikai tieši un nepastarpināti. Tāpat raidorganizācijām un preses izdevumiem būs jāinformē KNAB par to, kā partijas plāno organizēt priekšvēlēšanu aģitāciju.

Grozījumi arī paredz, ka aģitācija būs aizliegta gan Saeimas un Eiropas Parlamenta, gan arī pašvaldību vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms tam. Partijas šajā laikā nedrīkstēs aģitēt radio, televīzijā, valsts un pašvaldību iestādēs, kā arī publiskās vietās un preses izdevumos.

Publiskās vietās izvietotajos aģitācijas materiālos būs jānorāda, kura partija vai kurš deputāta kandidāts konkrēto priekšvēlēšanu aģitāciju apmaksājis.

Tiks reglamentēta arī tā saucamā trešo personu aģitācija. Grozījumi nosaka, ka trešās personas ir ar politiskajām partijām un to apvienībām nesaistītas fiziskas vai juridiskas personas, kas savā vārdā veic aģitāciju. Šie cilvēki aģitācijai varēs tērēt ne vairāk kā 15 minimālās mēnešalgas.