Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš aicina izstrādāt memorandu vardarbības nosodīšanai

Ārlietu ministrs un Tautas partijas (TP) valdes loceklis Māris Riekstiņš uzskata, ka saistībā ar šā gada 13.janvāra notikumiem Vecrīgā ir nepieciešams izstrādāt sabiedriski politisko spēku vienošanos jeb memorandu, kas būtu vērsts pret jebkādām vardarbības izpausmēm politiskajā procesā, portālu «Apollo» informēja ministra preses sekretāre Una Pušpūra.

Riekstiņš aicinās TP uzņemties iniciatīvu, lai šādu memorandu izstrādātu un nodrošinātu tam plašu sabiedriski politisko spēku atbalstu, kā arī aicinātu nevalstiskās un reliģiskās organizācijas, arodbiedrības un mediju pārstāvjus pievienoties šiem principiem.

«Vardarbība pārkāpj robežu, kas atšķir demokrātiskas izpausmes brīvību no nozieguma. Jebkurā civilizētā valstī politiskajām partijām, sabiedriskajām un reliģiskajām organizācijām ir jāspēj skaidri definēt, ka vardarbīgas metodes ir kategoriski nosodāmas un nepieļaujamas. Vardarbība neietilpst eiropeisko vērtību saimē, vēl vairāk, tā vispār nav vērtība, bet gan kaut kas, pret ko vēršas jebkura Eiropas valsts,» norāda ārlietu ministrs.

Pēc viņa domām, memorandā būtu jāpauž kategorisks nosodījums vardarbībai kā pārprastai demokrātisko tiesību izpausmei. Vienlaicīgi memorandā būtu jāapliecina, ka to atbalstošā organizācija vai partija nekad neveiks darbības, kas varētu sekmēt vardarbības uzliesmojumu.

Par šāda memoranda nepieciešamību liecina 13.janvāra notikumi, kā arī fakts, ka Latvijas sabiedrību tuvākajā laikā gaida vairāki publiski pasākumi, kuros nepieciešams garantēt pilnīgu sabiedrisko drošību, tostarp, cilvēku iespējamo pulcēšanos 16. un 25.martā, 4. un 9.maijā. Nav šaubu, ka šāds memorands būs aktuāls arī saistībā ar gaidāmajām pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām, uzskata Riekstiņš.