Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daudze: akcija Doma laukumā bija tīra PR kampaņa

Akcija, kas otrdien notika Doma laukumā bija ļoti tālu no deklarētajiem mērķiem – tā ir uzskatāma par tīru PR kampaņu politiskajam spēkam («Sabiedrība citai politikai»), kas faktiski ir nodevis vēlētājus un neleģitīmi atrodas Saeimā.

Tā Latvijas Televīzijas raidījumā «Kas notiek Latvijā» trešdienas vakarā sacīja Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS). Viņš atgādināja, ka Saeima ir ievēlēta proporcionālās vēlēšanās.

Daudzem ir absolūta pārliecība, ka akcijas patiesais iemesls bija ļoti tālu no tās deklarētajiem mērķiem. «Tur nav nekādu rūpju par Latvijas valsti. Tas ir aicinājums uz destrukciju,» uzsvēra Saeimas spīkers.

Viņš arī sacīja, ka otrdien uz skatuves paustās runas bija pilnas ar sen zināmām un nodrāztām fāzēm.

Turklāt, zinot, ka valstī šobrīd ir ļoti sarežģīta ekonomiskā situācija un saspringta gaisotne sabiedrībā, šādos apstākļos ir nepieļaujami censties izraisīt politisko krīzi. Bija arī pietiekami daudz informācijas par to, ka iespējamas arī provokācijas.

Pēc Saeimas spīkera domām, šādos apstākļos akciju vajadzēja vai nu atcelt, vai pārcelts, vai arī izdomāt tam citu fonu.

«Vismaz morālā atbildība gulstas uz šī pasākuma organizatoriem,» sacīja Daudze.
Daudze arī uzsvēra, ka ir notikusi apzināta melošana, jo akcijas organizatori iesniegumā par pasākuma rīkošanu bija norādījuši, ka tajā piedalīsies 2000 cilvēku, līdz ar to tika norīkots konkrēts policistu skaits.

«Un tas nozīmē, ka šobrīd atbildība ļoti lielā mērā gulstas uz [Aigaru] Štokenbergu («Sabiedrība citai politikai») kā rīkotāju, jo iesniegumā domei bija norādīts nepareizs dalībnieku skaits,» paskaidroja Daudze.