Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklās daivinga ziņu portālu

Nākampirmdien, 19. janvārī tiks atklāts Latvijas un Baltijas reģiona daivinga ziņu portālu «Daivings.net», portālu «Apollo» informēja jaunās vietnes galvenais redaktors Gints Vīns.

«Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, tieši pēdējos gados šī specifiskā nodarbošanās – zemūdens niršana vai daivings visā Pasaulē ir ļoti strauji attīstījusies. Arī Latvijā daudzi cilvēki, kas vēl 10 gadus atpakaļ nodarbojās ar dažādiem tam laikam par «ekstremāliem» uzskatītiem sporta veidiem – vindsērfingu, kaitbordingu, kalnu slēpošanu, šobrīd ir aizrāvušies ar daivingu. Daivings ir arī mans hobijs! Taču šai nodarbei ir kāda būtiska, specifiska papildus komponente – tikko ūdens sakļaujas virs jūsu galvas, jūs esiet nokļuvis savai dzīvībai bīstamā un nedraudzīgā vidē. Un tikai pateicoties tehnoloģiju attīstībai, savai pieredzei un specifiskām zināšanām jūs esiet spējīgs šai vidē normāli un droši funkcionēt. Bet visi šie trīs vaļi – tehnoloģijas, pieredze un zināšanas visciešākajā veidā ir saistītas ar informācijas apmaiņu. Informācijas un pieredzes apmaiņa ir ļoti būtiska daivinga sastāvdaļa, bet tieši šāda – no komercstruktūrām neatkarīga, profesionāla, saturīga, aizraujoša un funkcionāla informācijas avota par daivingu ne Latvijā, ne visā Baltija reģionā līdz šim nav bijis,» stāsta «Daivings.net» veidotājs.

Gints Vīns stāsta, ka portālam būs latviešu un krievu redakcijas, turklāt daudzi materiāli tiks tulkoti arī angļu valodā.

«Ir pamats uzskatīt, ka Latvijā vien šobrīd ir ap 40000 - 50000 sertificētu daiveru vai cilvēku ar zemūdens niršanas pieredzi, bet visā Baltijas reģionā tādu ir vairāk par 150000. Ir tikai dabiski, ka šādai pietiekami daudzskaitlīgai un plašai auditorijai ir nepieciešams savs informācijas apmaiņas un komunikāciju kanāls un mūsu mērķis ir tādu radīt! Mūsu mērķis ir operatīvi un profesionāli atspoguļot reģiona daivinga ziņas un jaunumus tieši no un par Baltijas reģionu,» savu ideju pamato portāla veidotāji.