Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Dirty Deal Teatro» piedāvās muzikālu izrādi par Morisonu un «The Doors»

21. janvārī plkst. 20.00 «Dirty Deal Teatro» telpās tiks izrādīta muzikāla izrāde  «Durvis: Atvērtās un aizvērtās».

Izrāde ir par par 60. gadu kulta dzejnieka un muzikanta Džima Morisona dzīvi un daiļradi un par viņa muzikālo kolektīvu «The Doors».

«Reiz mēs kopā ar tēvu, māti, vecotēvu un vecomāti rītausmā braucām pa tuksnesi. Kravas automašīna, vedot indiāņu strādniekus, laikam bija saskrējusies ar citu mašīnu, es īsti nezinu, kas tur bija noticis, bet pa visu ceļu vāļājās asiņojoši indiāņi. Mūsu mašīna nobremzēja un apstājās. Toreiz es pirmo reizi izjutu bailes. Man tad bija kādi četri gadi, bet bērns jau ir kā zieds – groza galvu pa vējam. Tagad, kad es atskatos uz šo notikumu un domāju par to, mani pārņem sajūta, ka to indiāņu – viena vai varbūt divu – prātā jukušās dvēseles klaiņoja apkārt un tad pēkšņi ielēca manā dvēselē. Tās joprojām ir tur,» teicis Džims Morisons.

Izrāde stāsta ne tikai par dižā mūziķa traģisko likteni, bet arī par hipiju zelta laikiem. (Pa ielām klīda tikai hipiji, ik uz soļa pārdeva LSD. Valdīja tik noslēpumaini vilinoša gaisotne, ka es acumirklī kļuvu par puķu bērnu.) Par rokenrola laikiem, narkotikām un brīvo mīlu. Par laiku, kurš aizrāva sev līdzi ļoti daudz talantīgu cilvēku. (Nomira Hendrikss, nomira Dženisa. Kļūst neomulīgi.)
 
Visas teātra projektam izvēlētās grupas «The Doors» kompozīcijas skan mūziķu dzīvajā izpildījumā, bez fonogrammas. Lomās: Dmitrijs Rumjancevs un Anna Upeniece; režisori: Mihails Abramovs un Dmitrijs Rumjancevs. Muzikanti: Edgars Kempišs (sitamie instrumenti), Ģertrūde Jerjomenko (taustiņinstrumenti) un Aleksandrs Marjevičs (ģitāra).

«Cilvēki runā par mīlestību, bet tas viss ir blēņas. Mīlestība ievaino. Jūtas vieš nemieru, tirda. Cilvēkiem iestāsta, ka sāpēs ir bīstamas un ļaunas. Kā tad viņi var mīlēt, ja viņiem ir bail just? Sāpes ir vajadzīgas, tās mūs atmodina. Cilvēki tiecas slēpt savas sāpes, un tas ir nepareizi.» (Džims Morisons)

http://www.bilesuserviss.lv