Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kopenhāgenas ostu greznos debesskrāpju tilts

 Rudens otrajā pusē kļuva zināms par vēl vienu oriģinālu arhitektūras šedevru, kas tuvāko gadu laikā varētu greznot Dānijas galvaspilsētu. ASV arhitektu kompānija «Steven Holl Architects» uzvarēja starptautiskajā konkursā «The LM Project» par ēku kompleksa pie ieejas Kopenhāgenas ostā labāko vizuālo veidolu.

Projekts piedāvā ostas akvatorijas pretējos krastos uzcelt aptuveni 100 metrus augstus debesskrāpjus. Pēc autoru ieceres abas ēkas savienos gājēju tilts, kas atradīsies 65 metru augstumā. Tilta augstums būs pietiekams, lai zem tā varētu brīvi iziet okeāna laineri.

Kompleksa, kas jau ir nosaukts par Kopenhāgenas vārtiem (Copenhagen Gateway), abās ēkās atradīsies biroji. Dāņi ir noraizējušies par projekta ekoloģiskumu un ekonomiskumu.
Augstceltnes stiklotajām ārsienām būs jālaiž cauri maksimāli daudz gaismas, bet uz aizkariem tiks izvietoti galvaniski elementi, kas gaismu pārveidos par elektroenerģiju. Tiltu apgaismos ar elektrību, ko ražos ēkā uzstādītie vēja ģeneratori…