Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

<i>Zaķiem</i> draudēs bargāki sodi

Turpmāk bezbiļetniekiem jeb tā sauktajiem zaķiem būs jāpadomā, pirms riskēt un braukt sabiedriskajā transportā bez biļetes, vai tomēr to iegādāties - sods par braukšanu bez tās būs bargāks. To paredz Saeimas Juridiskajā komisijā pirms trešā lasījuma atbalstītie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, portālu «Apollo» informēja Saeimas preses dienestā.

Par braukšanu bez biļetes pilsētas nozīmes maršrutos sods būs no diviem līdz pieciem latiem līdzšinējo divu latu vietā. Par braukšanu bez biļetes reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos būs jāmaksā pieci līdz desmit lati, bet starppilsētu nozīmes vai starptautiskajos maršrutos – no 10 līdz 15 latiem.

Patlaban sods par braukšanu bez biļetes pilsētas maršrutos ir divi lati, un tas vairs nav samērojams ar biļešu cenām un neattur daudzus bezbiļetniekus no pārkāpumiem, norāda komisijā. Turklāt jaunās soda sankcijas ir elastīgas un kontroles dienesti «zaķus» varēs sodīt, izvērtējot pārkāpuma raksturu.

Bargākus sodus varēs uzlikt arī pārkrautu smago automašīnu vadītājiem un kravu nosūtītājiem, kuru rīcības dēļ tiek nopietni bojāti Latvijas ceļi. Līdz šim negodprātīgiem autopārvadātājiem vienkāršākais un lētākais risinājums bija atteikties no automašīnas tehniskā stāvokļa un faktiskās masas kontroles. Drīzumā tas vairs nebūs izdevīgi, jo, līdzīgi kā par atteikšanos no alkohola testa veikšanas, sods par atteikšanos pakļauties autotransporta kontroles dienestu prasībām būs bargāks nekā par pašiem pārkāpumiem. Fiziskai personai tas būs no 100 līdz 150 latiem, bet juridiskai personai – no 1000 līdz 5000 latiem.

Tāpat grozījumi precizē sodus par autovadītāju darba un atpūtas režīma neievērošanu, kā arī nosaka sankcijas par pārkāpumiem bīstamo kravu pārvadājumos.