Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«The Economist» apskatnieks: Latvija ir viegls mērķis Krievijai

Iespējams, latviešiem ir vājākā valdība Baltijā, tādēļ tagad Latvija ir viegls mērķis Krievijai, intervijā Lietuvas ziņu aģentūrai ELTA saka ietekmīgā izdevuma «The Economist» Centrālās un Austrumeiropas tirgus ilggadējs apskatnieks Edvards Lūkass.

«Latvija ir veikusi diezgan labu darbu, sevi destabilizējot. Varbūt Krievija to ir ietekmējusi, varbūt tā ir pašas Latvijas nekompetence,» vērtē Lūkass.

Lūkass saka: ja viņš būtu latvietis, viņš piedalītos demonstrācijās. «Es ticu demokrātijai, un es domāju, ka tas ir pilnībā pareizi, ka cilvēkiem vajag protestēt pret sliktiem politiķiem. Demokrātija nav tikai vēlēšanas - tā ir arī spiediena izdarīšana uz politiķiem caur tiesisko sistēmu, caur masu medijiem, bet arī caur protesta akcijām.«

Lūkass uzskata, ka Latvijas premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) darot «diezgan labu darbu», bet viņš būtu dusmīgs uz Godmaņa koalīcijas partneriem - politiķiem, kas Latviju nostādījuši šādā situācijā.

«Man simpatizē Latvijas protestētāji, bet man nesimpatizē vardarbība. 20 000 cilvēku protestēja un pāris simti lietoja vardarbību,» saka Lūkass, vērtējot 13.janvāra grautiņus Vecrīgā.

«The Economist» apskatnieks norāda, ka Lietuvas ekonomika «nav tādā juceklī» kā Latvijā, tādēļ lietuviešus vismaz pagaidām negaidot «Latvijas stila sabrukums».

Lietuviešiem esot Baltijas standartiem diezgan labs prezidents un premjers, kā arī neesot «etniskās kārts», kuru mīlot izspēlēt Krievija, taču, no otras puses, Lietuvai esot liels enerģētikas vārīgums.