Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc Drošības policijas ieteikuma, neļauj rīkot piketu

Rīgas domes Sapulču, gājienu un piketu rīkošanai iesniegto paziņojumu izskatīšanas komisija ceturtdien neatļāva Rīcības partijas pieteikto sapulci un gājienu sestdien pie Saeimas ēkas un Prezidenta pils, portālam «Apollo» paziņoja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saskaņā ar likuma «Par sapulcēm, gājieniem un piketiem» normām, komisija ņēma vērā tiesībsargājošo struktūru, tajā skaitā, Drošības policijas ieteikumus un aicināja pieteicējus pasākumu pārcelt par dažām nedēļām. Rīcības partijas pārstāvji tam nepiekrita, tāpēc pašvaldība viņiem izsniegs motivētu atteikumu rīkot plānoto pasākumu.

Pēc Drošības policijas sniegtās informācijas, Rīcības partijas plānotā pasākuma laikā būtu liela dažādu provokāciju un agresīvas rīcības iespējamība no malas. Pret pašiem pasākuma organizatoriem ne komisijai, ne drošības struktūrām iebildumu nav.

Izskatot Latvijas Studentu apvienības pieteikumu par sapulces rīkošanu 22.janvārī pie Saeimas ēkas, komisija panāca vienošanos ar organizatoriem, ka viņi savu pieteikumu atsauc. Komisijas argumenti bija identiski iepriekš minētajiem. Rīgas pilsētas izpilddirektors Andris Grīnbergs pateicās pasākuma organizatoram Igoram Grigorjevam par izrādīto situācijas izpratni.