Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropā izgudrota papīra māja

Vācijā Veimāras universitātē izgudrots «Universālās pasaules mājas» projekts, kas izstrādāts ar mērķi palīdzēt graustu rajona nabadzīgajiem iedzīvotājiem. 36 m2 ēkas celtniecība izmaksās vien 5 tūkstošus ASV dolāru, raksta [s:21234].

Zemās būvniecības darbu izmaksas panāktas, pateicoties pavisam jauna materiāla izmantošanai, kas savukārt izgatavots no parasta papīra, kas piesūcināts ar darvu. Paneļi, kas iegūti papīra apstrādes rezultātā, līdzinās aviācijas konstrukcijās izmantotajiem materiāliem. To izgatavošanas process ir lēts, tie ir praktiski, ekspluatācijā uzticami un videi draudzīgi. Patents uz šo ēkas izgudrojumu pieder Šveices kompānijai «The Wall AG».

Materiāla izgudrotāji atzīmē, ka interese par «Universālo pasaules māju» jau izrādījuši vairāku valstu pārstāvji. Piemēram, jau saņemts pasūtījums par 2,4 tūkstošu šādu māju celtniecību Nigērijā. Vācu labdarības organizācija «World Vision» plāno masveida «papīra ēku» celtniecību arī Zimbabvē.