Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Akcijā aicinās nosodīt vandālismu

Eiropas kustība Latvijai, Pasaules Dabas fonds, Sabiedrība par atklātību «Delna», Pilsoniskā alianse, Sabiedriskās politikas centrs «Providus», Vēlēšanu reformu biedrība un citas organizācijas un privātpersonas, aicina Latvijas iedzīvotājus un nevalstisko organizāciju nosodīt vandālismu, bet stingri iestāties par demokrātijas pamatvērtībām – vārda un pulcēšanās brīvību.

Latvijas nevalstiskās organizācijas un privātpersonas uzsāk akciju «Ieklausies! Es esmu Latvija», kas ir aicinājums sadzirdēt sabiedrības vēlmes. Politiskais un tiesiskais nihilisms, vienaldzība pret sabiedrības vajadzībām un viedokļiem ir laidusi dziļas saknes Latvijas varas elites ikdienā. Latvijas iedzīvotāju neuzticēšanās valsts varai ir pārsniegusi kritisko robežu, ko apliecina lielais iedzīvotāju skaits tautas sapulcēs, piketos un citos pasākumos.

«Saeimai un valdībai nekavējoties jāuzsāk sociālekonomisko un tiesisko problēmu risināšanu, kas balstīta konstruktīvā dialogā ar sabiedrību. Šādu nepieciešamību izjūt ikkatrs, uz to neskaitāmas reizes norādījušas nevalstiskās organizācijas, uzņēmēji, arodbiedrības, skolotāji, zemnieki un citi. Mēs vēlamies veidot patiesi demokrātisku valsti, mēs vēlamies beidzot tikt sadzirdēti,» norādīts aicinājumā pievienoties akcijai.

Akcijas simbols ir balta lentīte, kas demonstrēs mūsu miermīlīgo vēlmi tikt sadzirdētiem! Balto lentīti ikviens var izgatavot un piespraust pie sava apģērba, auto vai somas vai nēsāt kā aproci. Akcijas sākumam mēs, šīs akcijas organizētāji, baltās lentītes dalīsim piektdien, 16.janvārī, pulksten 12 pie Brīvības pieminekļa.