Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bulgārijā notiek jauna demonstrācija pret valdību

Vairāk nekā 1500 cilvēku ceturtdien Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā pulcējušies uz jaunu pret valdību vērstu demonstrāciju pie parlamenta ēkas, kur dienu iepriekš līdzīga demonstrācija pārauga grautiņos.

Protestētāji izsvilpa sociālistu kontrolēto parlamentu un kliedza «Atkāpieties!» un «Sarkanie atkritumi!».

Demonstrantus laukumā pie parlamenta sagaidīja lieli policijas spēki un protestētāji tika pārbaudīti, lai nepieļautu jaunas sadursmes.

Daži protestētāji ar sniega pikām apmētāja policijas nožogojumu, taču akcija lielākoties noris mierīgi.

Iekšlietu ministrija paziņoja, ka pirms demonstrācijas aizturēti 22 jaunieši un pie viena atrasta gāzes pistole.

Trešdien demonstrācija pārauga protestētāju un policijas sadursmēs, kurās ievainojumus guva vismaz 20 protestētāji un 14 policisti. 156 cilvēki tika arestēti.

Grautiņu dalībnieki dauzīja ēku logus un demolēja automašīnas.

Tās bija plašākās nekārtības kopš 1997.gada, kad protestētājiem izdevās gāzt toreizējo valdību, kuru arī vadīja sociālisti.

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka valdības atkāpšanos vēlas vairāk nekā 70% bulgāru, bet 75% respondentu negatīvi vērtē parlamenta darbu.

Tomēr eksperti uzskata, ka valdība nekritīs pirms šovasar gaidāmajām vēlēšanām, jo tai parlamentā ir pārliecinošs vairākums.