Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jānis Jarāns izjauc laulību un uzaicina ciemos nodokļu inspektoru

Jau pavisam drīz radošā apvienība «Meistaru teātris» piedāvās skatītājiem jaunu izrādi ar lieliskiem aktieriem, kuri ar savu tēlojumu spēs priecēt ne vienu vien skatītāju.

Jau 30. martā pirmizrādi VEF kultūras pilī piedzīvos izcilā franču scenārista un režisora Fransisa Vebēra komēdija «Vakariņas ar muļķi», bet tai sekos izrādes 12. aprīlī, 17. un 26. maijā.

Jura Rijnieka režisētajā jauniestudējumā uz VEF kultūras pils skatuves kāps ne vien jau Latvijā atzīti komiķi, bet arī mediju pārstāvji. Lomās iejutīsies Jānis Jarāns, Haralds Burkovskis, Jana Kalniņa, Raimonds Bergmanis, Guntis Veits un Agnese Linka.

«Katrs no mums ir piedzīvojis situāciju, kad, esot kopā ar muļķi, tu pats nonāc muļķa lomā, un tieši par to ir arī izrāde,» tā lugas saturu raksturo iestudējuma producente Laila Ilze Purmaliete. «Šī neapšaubāmi ir viena no visu laiku vissmieklīgākajām komēdijām, un tieši šajā depresīvajā krīzes laikā sniegs skatītājiem tik nepieciešamo smieklu vitamīnu devu!» Lugas galvenais varonis Pjērs Brošāns (Haralds Burkovskis) ir nedaudz snobisks izdevējs, kurš izkaidējas kopā ar sev līdzīgiem domubiedriem iknedēļas vakariņās, kuru galvenais nosacījums ir - katram jāpaņem līdzi kāds vientiesis - muļķis.
Saprotams, ka muļķis nezin, ka šajās vakariņās viņš ir galvenais izsmiekla objekts. Ierasto notikumu gaitu izjauc radikulīta lēkme, kuras dēļ galvenais varonis ir spiests palikt mājās un turklāt kopā ar savu muļķi Piņonu (Jānis Jarāns), un tālākie notikumi attīstās ģeometriskajā progresijā – jo vairāk muļķis palīdz, jo nelabojamāka kļūst situācija, un gala rezultātā tā izvēršas par katastrofu – pazaudēta sieva (Agnese Linka), ārprātīga mīļākā (Jana Kalniņa), nodokļu inspektora vizīte mājās(Guntis Veits).
Izcilā franču komēdiju meistara, scenārista un režisora Fransisa Vebēra vārds saistāms ar – tādām filmām kā «Slaids gaišmatis ar melnu kurpi» ar P.Rišāru, «Lieliskais» ar Ž.P.Belmondo, «Bēgļi» ar Ž.Depardjē un P.Rišāru.

Lugu «Vakariņas ar muļķi» Fransiss Vebērs sarakstījis 1991.gadā, un tā viņam atnesa grandiozus panākumus. Kopš tā laika luga nepārtraukti tiek spēlēta uz visdažādāko teātru skatuvēm visā pasaulē, nodrošinot skatītāju sajūsmu.