Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Radio parādi tiek lēsti ap 700 000 latu

Pēdējie Latvijas Radio (LR) grāmatvedības apkopotie dati, ar kuriem šodien tika iepazīstināta LR valde, liecina, ka LR parāds varētu būt ap 700 000 latu.

LR preses sekretāre Ilze Vasermane aģentūru LETA informēja, ka parādu veido autortiesību atlīdzības, tostarp mierizlīgums ar biedrību «Autortiesību komunicēšanās un konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība», starptautiskie maksājumi, maksājumi par apraidi Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, kā arī nu jau nodokļu parādi, proti, sociālais nodoklis un arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Ievērojot to, ka uz šodienu tika gatavoti jaunie pārskati, tad šajos pārskatos parādījās summas, kas nākušas klāt no decembra. Līdz šim parāda summa tika lēsta 450 000 latu apmērā.

Vasermane pieļāva, ka tuvākajā laikā tiks meklēts risinājums, kā izkļūt no finanšu grūtībām, jo arī Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) ir informēta par to, ka šāda problēma pastāv. Viņa gan piebilda, ka padome vakar, klātesot Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, tika informēta par 450 000 latu nepieciešamību dažādu saistību segšanai, taču, ja tas nebūs izdarīts šodien, tad, visdrīzāk, rīt LR ģenerāldirektors Aigars Semēvics padomi iepazīstinās nu jau ar jaunāko informāciju par situāciju LR.

«Valsts dotāciju piešķirtais apjoms, ko LR saņem pēc samazinājuma, šobrīd mēnesī ir ekvivalents tai summai, kas mums ir nepieciešama mēnesī, lai samaksātu darbiniekiem algas, kas ir minētas štatu sarakstā bez nekādām piemaksām un honorāriem, līdz ar to tas nozīmē, ka mums jau pietrūkst visam pārējam, ko ne reizi vien mēs esam norādījuši,» uzsvēra LR pārstāve.

Šodien Latvijas Radio ģenerāldirektors Aigars Semēvics informējis LR valdi, ka atsakās no turpmākas finanšu direktora pienākumu pildīšanas, līdz ar to jaunajam finanšu direktoram, kas tuvākajā laikā tikšot meklēts, viens no galvenajiem uzdevumiem būs šajā situācijā gatavot plānu veiksmīgākajam finanšu problēmu risinājumam.

LR jau vairākkārt norādījis, ka radio darbības nodrošināšanai šogad nepieciešami 1,3 miljoni latu raidīšanas izmaksu segšanai.

Kā ziņots, Saeimas pieņemtie grozījumi 2009.gada valsts budžetā paredzēja samazināt budžetu elektronisko mediju nozarei par 3,7 miljoniem latu.

LR jau iepriekš vēstīja, ka nevarēs pastāvēt ar noteikto budžeta samazinājumu. Latvijas Radio vadība, izvērtējot visas budžeta pozīcijas un izsverot visus iespējamos to samazinājumus, konstatējusi, ka sabiedriskā radio pastāvēšana ar 24,79% budžeta samazinājumu nav iespējama.

Latvijas Radio šogad piešķirta valsts dotācija 3,5 miljoni latu.