Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Robežsardze spiesta «iekonservēt» transportlīdzekļus

Valsts robežsardzei (VRS) nav iedalīti pietiekoši finanšu līdzekļi autotransporta uzturēšanai, tehniskajām apkopēm un apskatēm, remontiem, apdrošināšanai, degvielai. VRS priekšnieks Gunārs Dāboliņš parakstījis pavēli par transportlīdzekļu izmantošanu, ar kuru uzliek par pienākumu robežsardzes teritoriālo pārvalžu priekšniekiem novietot transportlīdzekļus ilgstošai glabāšanai ziemas un pavasara periodā līdz 1.maijam.

Kā informē VRS, ka dots uzdevums «iekonservēt» 31%  no VRS kopējā transportlīdzekļu skaita (vieglās automašīnas, mikroautobusi, autobusi, sniega motocikli) un 77% no kuģošanas līdzekļu skaita, kā arī maksimāli samazināt nobraukšanas limitus. Dienā vienam transporta līdzeklim tiek paredzēti 3-4 litri degvielas.

Pašlaik netiek veikta robežas uzraudzība ar robežsardzes Aviācijas pārvaldes gaisa kuģiem. Helikopterus uztur ierobežotā dienesta gatavībā, lai veiktu darbības ārkārtas gadījumos.

Neskatoties uz šiem pasākumiem, atlikušo transportlīdzekļu, kuģu uzturēšanai un Valsts robežsardzes uzdevumu izpildei finanšu līdzekļi šai jomai ir nepietiekoši un veidojas parādi par degvielu.

Diemžēl izveidojusies situācija būtiski ietekmēs VRS mobilitāti un nelegālās imigrācijas riska faktori strauji pieaugs. Lēnāk notiks aizturēto nelegālo imigrantu izraidīšana no Latvijas teritorijas, arī no VRS Rīgas pārvaldes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra «Olaine».