Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Gaismas pils» būvniecība turpinās, ievērojot īpašu piesardzību

Ceturtdien Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvlaukumā atrastais II Pasaules kara artilērijas lādiņš nogādāts iznīcināšanai. Valsts aģentūras «Jaunie «Trīs brāļi»» un «Nacionālās būvkompāniju apvienības» pārstāvji piektdien, sazinoties ar speciālistiem, objektīvi novērtējot situāciju un iespējamos riskus, pieņēmuši lēmumu turpināt būvdarbus, vienlaikus nodrošinot papildus drošības pasākumus tajā būvbedres daļā, kur vēl veicami pēdējie zemes darbi.

Nesprādzis lādiņš būvlaukumā trīs līdz četru metru dziļumā atrasts ceturtdien pēcpusdienā.

No būvlaukuma operatīvi evakuēti visi cilvēki – kopskaitā aptuveni 100 strādnieki, notikuma vietā ieradās policija un Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas grupa. Sapieri secināja, ka būvlaukumā atrasts 125 mm artilērijas lādiņš, atzina to par drošu transportēšanai un nogādāja iznīcināšanai.

Pašlaik tuvojas noslēgumam Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas pamata pāļu urbšana, ir uzsākta betonēšana. Būvdarbi norit saskaņā ar plānu.