Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Birks: Rīgas budžets ir valdības diktēts

Rīgas pilsētas šī gada budžeta veidošanas pamatnosacījumi šobrīd balstās uz valsts budžeta likumu un valdības noteiktajiem ierobežojumiem. Pilsēta ir spiesta ievērot Latvijas normatīvajos aktos noteiktos kritērijus un pamatprincipus - bezdeficīta budžets, atalgojuma samazinājums par 15 %, pilsētai nav iespēju uzņemties kredītsaistības, nav dota iespēja uzņemties ilgtermiņa saistības un arī piesaistīt finanšu līdzekļus (valsts un privātās partnerības modeļa ietvaros, kā arī Rīgai nav dota iespēja virknē jomu pretendēt uz ES fondu līdzekļiem, norāda Rīgas mērs Jānis Birks.

«Rīgas domes budžetu faktiski veido valdības un Starptautiskā Valūtas fonda vienošanās un diemžēl šo procesu Rīgai nebija iespējas ietekmēt. Rīcības brīvības iespējas šajā situācijā ir maksimāli ierobežotas un likums liek pieņemt lēmumus, kuri mūsuprāt ir pretrunā ar pilsētas interesēm. Es neizslēdzu iespēju, ka pilsētai vēl nāksies meklēt kompromisus, lai valdības diktātu sabalansētu ar pilsētnieku interesēm un Rīgā netiktu paralizēta attīstība,» uzsver Birks.

Rīgas pašvaldībā par galveno kritēriju, ievērojot visus normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus, ir noteikts, ka prioritāte būs pašvaldības obligātajām funkcijām. Atteikties nāksies no lielākās daļas to funkciju un saistību, kuras pašvaldība ir uzņēmusies brīvprātīgi.

Lai īsā laika posmā precizētu budžeta projektu, pārstrādājot gan budžeta ieņēmumu, gan izdevumu sadaļu, Rīgas domes Budžeta komisija jau 2008. gada nogalē izstrādāja kalendāro grafiku un kārtību precizētā Rīgas pilsētas pašvaldības 2009. gada budžeta projekta sagatavošanai un darba gaitā stingri ievēroja noteikto kārtību, ieguldot intensīvu darbu sabalansēta budžeta izstrādē.

Arī šajā budžeta projektā kā prioritārās jomas noteiktas: sociālā un labklājības sfēra, izglītība, sabiedriskais transports, drošība un kārtība, tomēr tas nenozīmē, ka šajās jomās nav samazināti izdevumi; tās ir skartas salīdzinoši mazāk.

Rīgas domes Budžeta komisija šodien izskatīs Rīgas pilsētas pašvaldības 2009. gada budžeta projektu, kur plānotie kopējie budžeta ieņēmumi veido 501.9 miljonus latu, tai skaitā, pamatbudžeta ieņēmumi 446,87 miljonus latu un speciālā budžeta ieņēmumi 55,03 miljonus latu.