Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī Lietuvā parlamenta ēku apmētā ar akmeņiem un olām [papildināta 14.29]

Vairāki tūkstoši protestētāju piektdien sapulcējās pie Lietuvas parlamenta ēkas Viļņā, protestējot pret valdības ekonomikas, finanšu un sociālo politiku.

Parlamenta ēka apmētāta ar akmeņiem, sniega pikām un olām, izsitot vairākus logus.

Pēc policijas novērtējuma, pie Seima ēkas sapulcējušies aptuveni 7000 cilvēku.

Lietuvas arodbiedrības pieprasa apturēt nodokļu reformu, nesamazināt valsts iestāžu darbinieku pamatalgas un nepalielināt nodokļus. Arodbiedrības norāda, ka valdības lēmumi izraisīs valstī nabadzību un kaitēs uzņēmējiem.

Pēc šonedēļ notikušajiem grautiņiem Rīgā Lietuvas mediji un amatpersonas paudušas bažas, vai protests pret valdību arī Viļņā neizvērtīsies grautiņos.

Lietuvas Drošības spēkiem, lietojot asaru gāzi, ir izdevies no Seima atspiest protestētājus, kas apmētāja ēku ar akmeņiem, pudelēm, sniega pikām, olām un tomātiem. Ēkas iekšpusē pie ieejas izvietojušies policisti ar vairogiem.

Daži protestētāji, kam izdevies iebrukt ēkā, aizturēti un noguldīti uz grīdas. Pie parlamenta ieradušās ātrās palīdzības automašīnas.