Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šogad Rīgā paredz apjomīgu būvniecības tempu kritumu

Šogad Rīgā gaidāms apjomīgs būvniecības tempu kritums, aģentūrai LETA prognozēja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Andis Cinis.

Kā informēja Rīgas pilsētas būvvaldes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Pētersone, pagājušajā gadā Rīgas pilsētas būvvaldē akceptēti un saskaņoti 3874 projekti, kas paredz jaunas būvniecības sākšanu, rekonstrukcijas, renovācijas un inženiertehnisko darbu veikšanu. Tas ir par 7% mazāk nekā 2007.gadā.

Rīgas pilsētas būvvaldē ir izsniegtas 2011 apliecinājuma kartes vienkāršotas renovācijas vai rekonstrukcijas darbu veikšanai un 1844 būvatļaujas. Savukārt Rīgas pilsētas Būvinspekcija ir pieņēmusi ekspluatācijā 1493 objektus.

Salīdzinot ar laika periodu 2007.gadā, izsniegto būvatļauju skaits ir samazinājies par 9%, ekspluatācijā pieņemto objektu skaits par - 11%.

Analizējot būvniecības tempu izmaiņas Rīgas pilsētā pagājušajā gadā un salīdzinot ar būvniecības aktivitāti 2007.gadā, akceptēto būvprojektu un izsniegto būvatļauju apjoms salīdzinoši nelielos apmēros samazinājies pakāpeniski ik mēnesi. Kopumā šis būvniecības tempu samazinājums ir bijis mazāks nekā prognozēts iepriekš, taču, ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, apjomīgs būvniecības tempu kritums paredzams šogad, liecina pagājušā gada beigās un šī gada sākumā saņemto būvniecības iesniegumu skaits, situāciju skaidro Cinis.

Aizvadītā gada laikā akceptēti vairāki daudzstāvu daudzdzīvokļu sociālo dzīvojamo ēku projekti, piemēram, Gobas ielā 30, Kapteiņu ielā 4, Baznīcas sociālas palīdzības centrs Akas ielā 13/2, daudzfunkcionāla dzīvojamā un darījumu ēka Mārstaļu ielā 17, daudzfunkcionāls darījumu iestāžu un dzīvojamais komplekss Krasta ielā 36, divģimeņu dzīvojamās mājas Lēdurgas ielā, Rātsupītes ielā.

Rīgas pilsētas būvvalde pagājušajā gadā ir izsniegusi 2011 apliecinājuma kartes vienkāršotas renovācijas un rekonstrukcijas darbu veikšanai, no tām 1419 iesniegumi saņemti no privātpersonām un 592 no juridiskām personām. Salīdzinot ar 2007.gadā izsniegto apliecinājumu karšu skaitu, pagājušajā gadā to skaits ir samazinājies par 29%.

Rīgas pilsētas būvvalde 2008.gadā izsniegusi 1844 būvatļaujas. Salīdzinot ar izsniegto būvatļauju skaitu 2007.gadā, tas ir samazinājies par 9%.

Pagājušajā gadā Rīgas pilsētā ekspluatācijā pieņemti 1493 būvobjekti. Salīdzinot ar 2007.gadā šajā laika periodā ekspluatācijā pieņemto objektu skaitu, tas ir samazinājies par 180 būvobjektiem jeb 11%.

2008.gadā ekspluatācijā tika pieņemti: savrupmājas Jūrmalas gatvē 125, Ābeļu ielā 45, Beberbeķu ielā 82a, dzīvojamā māja Līgatnes ielā 14 un Liedes ielā 2, tirdzniecības centri Ģertrūdes ielā 66, Duntes ielā 22, Valgales ielā 2a, Rīgas Zooloģiskā dārza žirafu mītnes un voljēra rekonstrukcija Meža prospektā 1.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā ir sāktas 34 publiskās apspriešanas, tas ir par 53% mazāk nekā 2007.gadā, publiskai apspriešanai tika nodoti tādi projekti kā tirdzniecības centrs «Homecenter Alfa un biroja ēkas jaunbūve» Brīvības gatvē, daudzfunkcionālais centrs «Akropole» Rīgā, Maskavas ielā 257, Latvijas Nacionālās Operas piebūve Aspazijas bulvārī 3, kā arī daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas jaunbūve Anniņmuižas bulvārī 50b.

Pēc Pilsētas attīstības departamenta rīcībā šobrīd esošās informācijas, par patvaļīgas būvniecības uzsākšanu un atkāpēm no saskaņotajiem projektiem pagājušajā gadā ir noformēti 285 administratīvie protokoli, kas ir par sešiem protokoliem vairāk nekā 2007.gadā. Administratīvie protokoli noformēti par patvaļīgu telpu ekspluatāciju, būvniecību un dzīvokļu pārbūvēm, kas nav bijušas saskaņotas Rīgas pilsētas būvvaldē. Kopējā pieprasītā soda nauda par izdarītajiem pārkāpumiem sastāda 134 249 latus.