Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmanis dosies vizītē uz Koreju un Japānu

Ministru prezidents Ivars Godmanis no 18. līdz 25. janvārim atradīsies darba vizītē no sākuma Korejā un tad Japānā, kur viņam paredzētas tikšanās gan ar šo valstu amatpersonām, gan uzņēmējiem, portālu «Apollo» informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

No 18. līdz 21. janvārim premjers uzturēsies Korejā, kur tiksies ar Korejas premjerministru Han Seung-soo, Korejas prezidentu Lee Myung-balk, transporta un finanšu ministriem, kā arī ar uzņēmuma «Samsung Electronics», Korejas mežu asociācijas, Korejas starptautisko kravu pārvadātāju asociācijas un Korejas mazo un vidējo uzņēmu federācijas pārstāvjiem.

Pēc vizītes Korejā Godmanis dosies darba vizītē uz Japānu, kas ilgs no 21. līdz 25. janvārim. Godmanim paredzēta tikšanās ar Japānas imperatoru Akihito, Japānas premjerministru Taro Aso, ārlietu, finanšu un ekonomikas ministriem, kā arī ar vairākām Japānas uzņēmēju asociācijām (Lielo Uzņēmumu asociāciju Nippon Keidanren, Japānas tūrisma asociāciju JTB un Ārvalstu sadarbības padomi).

Abās valstīs Godmanis plāno pārrunāt divpusējās sadarbības veicināšanu ekonomikā, starptautisko ekonomisko situāciju, kā arī plānots runāt par klimata izmaiņām un enerģētiku. 

Galvenās apspriežamās ekonomiskās sadarbības jomas sarunās būs tirdzniecības un eksporta veicināšana, īpaši tādās nozarēs kā kokrūpniecība un farmācija; transports un tranzīts – Latvijas ostu un infrastruktūras izmantošana Korejas un Japānas kravu transportēšanai uz Eiropu, Krieviju un NVS valstīm; Korejas un Japānas investīciju piesaiste loģistikas centru izveidei, biodegvielas ražošanai