Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP/LC piedāvā banku un valdības līgumu kredītņēmēju aizsardzībai

Latvijas Pirmās partijas/«Latvijas Ceļa» (LPP/LC) valde piedāvā bankām un valdībām slēgt memorandu par hipotekāro kredītņēmēju neizlikšanu uz ielas, portālu «Apollo» informēja LPP/LC.

Piektdien notika LPP/LC darba grupas sēde, kurai jāizstrādā priekšlikumi kredītņēmēju atbalstam. Izvērtējot partijas līdzpriekšsēdētāja Aināra Šlesera ierosinājumu par trīs gadu moratorija noteikšanu ģimeņu izlikšanai no dzīvokļa, darba grupa secinājusi, ka galvenais uzdevums šobrīd ir rast risinājumus, lai tā saucamie sliktie kredīti nepārvērstos cilvēku izlikšanā uz ielas.

Sēdes laikā Latvijas Hipotēku un zemes banka valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis norādīja, ka bankām pastāv iespējas īstenot tikai peļņas orientētu stratēģiju, kas ir vērsta uz to, lai samazinātu riskus bankai, pārņemtu mājokli bankas īpašumā, lai pēc ekonomiskās situācijas uzlabošanās to atkal pārdotu un nopelnītu vēlreiz.

Darba grupa konstatēja, ka ka Latvijā strādājošās komercbankas nav publiskojušas un sabiedrībai izskaidrojušas, uz kādu stratēģiju ir balstīta viņu turpmākā politika Latvijā. Tāpēc Latvijas Komercbanku asociācija būtu jāaicina noslēgt ar valdību memorandu, kas kļūtu par rokasgrāmatu, kā bankām jārīkojas kredītņēmējiem pretimnākošas politikas īstenošanā, un kas jāņem vērā kredītņēmējiem, pirms viņi uzņemas jaunas kredītsaistības.

Uz nākamo darba grupas sēdi ir uzaicināti Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Patērētāju tiesību aizsardzības centra un Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāvji, lai apkopotu statistiku par esošo situāciju un tendencēm „slikto kredītu” pieaugumā, banku prognozes par situācijas attīstību, kā arī nepieciešamajiem grozījumiem tiesību aktos, kas regulē patērētāju tiesības, kredītiestāžu un klientu attiecības, maksātnespējas procesu.