Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Feiferis: atbalsts nepieciešams arī nozarēm, kuras aizvietotu importu

Kredīti ar valsts atbalstu jāpiešķir arī tām nozarēm, kuras nepieciešamas iekšējā tirgus patēriņam, aizvietojot importa preču ieplūdi Latvijā un radot jaunas darba vietas, intervijā aģentūrai LETA norādīja VAS «Latvijas Hipotēku un zemes bankas» («Hipotēku bankas») vadītājs Inesis Feiferis.

Feiferis norāda, ka, orientējoties uz eksportu, nedrīkst aizmirst par tām nozarēm, kuras varētu aizvietot importu un radīt darba vietas iedzīvotājiem. «Latvija ļoti daudz importē no ārzemēm, un daļu no šī apjoma nepieciešams aizvietot ar pašmāju ražojumiem, kas būtu lielāks ieguvums, nekā atbalstīt tikai eksportētājus,» uzskata Feiferis.

Pēc viņa domām, uzņēmējam ir jāatrod iespējas izkonkurēt ārzemju pakalpojumus vai produkciju, darot to efektīvāk un kvalitatīvāk. «Nevajadzētu aprobežoties ar vieglu naudu, kas ieplūst, importējot citu valstu lētās produkcijas. Importējot lētos produktus, no tirgus tiek izspiesti pašmāju uzņēmēji, kas rada bezdarbu un nesabalansētu ekonomiku,» sacīja Feiferis.

Viņaprāt, šādi darbojoties, uzņēmēji radīs jaunas darba vietas un maksās nodokļus, atzīmējot, ka Latvijai ir priekšrocības, lai tas izdotos, jo ir pēdējais laiks atrast savu vietu globālajā konkurencē par iespējām attīstīt uzņēmējdarbību.

«Latvija var attīstīties kā tranzīta valsts - tā ir viena no mūsu priekšrocībām - tomēr, lai to panāktu, ir nepieciešams valsts atbalsts,» norāda Feiferis.

«Pašreizējā ekonomiskā situācija ir izveidojusies tā, lai to sāktu darīt. Valdībai ir jārod iespēja radīt jaunas darba vietas un to var paveikt attīstot infrastruktūru,» uzskata Feifers.

Tāpēc, pēc Feifera domām, Starptautiskā Valūtas fonda nauda ir jāizlieto eksporta atbalstam, lai gan viņam nav pārliecības, ka tagad ātros tempos tas ir izdarāms, lai atdzīvinātu Latvijas ekonomiku. Tāpat ir jārēķinās ar niansēm, kuras pārzina tikai eksportētāji, jo Eiropas Savienībā pastāv nevienlīdzīga konkurence.

Tomēr Feiferis atgādina, ka visu tomēr diktēs tirgus pieprasījums un maksātspēja.