Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pie Saeimas nelaiž pat vecāka gadagājuma sievietes ar ziediem

Nožogotajā Jēkaba ielā garām Saeimas ēkai drošības dienesta pārstāvji nevēlējās ielaist arī vairākas vecāka gadagājuma sievietes, kuras vēlējās iekļūt Jēkaba katedrālē un ar ziediem apsveikt mācītāju dzimšanas dienā, novēroja aģentūra LETA.

Sievietes bija ļoti sašutušas un ilgstoši bārās ar drošības dienesta pārstāvjiem, kuri attiecās viņas ielaist Jēkaba ielā. Viņi norādīja, ka Saeima esot apdraudēta, tāpēc cilvēki netiekot ielaisti. «Kaut tā Saeima uzsprāgtu!» sacīja viena no sievietēm.

Pēc konsultācijām ar priekšniecību drošības dienesta pārstāvji sievietēm norādīja, ka viņas varēšot baznīcā iekļūt pa vienu no nožogotajām sānu ielām.

Ik pa brīdim pie barjerām pienāca vēl kādi cilvēki, kas vēlējās nokļūt baznīcā. Tagad drošības dienesta pārstāvji jau uzreiz norādīja, ka jāiet apkārt.

Kā ziņots, sestdien pie Saeimas ēkas, Torņa un Jēkaba ielas krustojumā, visumā klusā protesta akcijā pret valdošās koalīcijas un valdības politiku bija pulcējušies daži desmiti cilvēku.

Starp protestētājiem bija daži Rīcības partijas cilvēki, kuri bija tērpušies atstarojošās vestēs, dalīja aģitācijas lapas un sniedza intervijas. Partijas aktīvisti aicina veidot profesionāļu valdību, lai visiem ministriem būtu augstākās izglītības diploms savā atbildības jomā, vēlams arī zinātņu doktora grāds. Partija aicina mainīt nodokļu politiku, lai stimulētu ekonomikas aktivitāti, un aicina izveidot sabiedrisko uzraudzības padome «Parex bankai».

Protestētājiem bija pievienojušies pāris izaicinošas uzvedības jaunieši, viens no kuriem uz pleca bija uzlicis mūzikas atskaņotāju un skaļi atskaņoja mūziku, gozējoties mediju popularitātes saulītē.

Gatavojoties iespējamām nekārtībām, policijas šodien Vecrīgā ar metāla barjerām slēgusi pieeju Saeimas ēkai. Ar aptuveni pusotru metru augstajām barjerām norobežota Jēkaba iela pie Saeimas, kā arī vairākas apkārtējās šķērsielas, tādējādi Saeimas ēkai piekļūt nav iespējams. Nožogotajā teritorijā ir pulcējušies vairāki desmiti gan Valsts policijas, gan Militārās policijas pārstāvji.

LETA jau ziņoja, ka 13.janvāra vakarā Doma laukumā notika protesta akcija, kuras laikā tika pieprasīta Saeimas atlaišana. Protesta akcijā piedalījās ap 10 000 cilvēku.

Pēc protesta akcijas Vecrīgā sākās grautiņi, kuros vairāki simti jauniešu, liels skaits no kuriem bija alkohola reibumā, vairākas stundas demolēja pilsētas centru, - tika izsisti logi vairākām ēkām, stipri cieta Saeimas ēka, tika aplaupīts veikals, kurā tiek tirgota AS «Latvijas Balzams» produkcija.

Grautiņu laikā Vecrīgā tika aizturēti 106 huligāni, vairāki no kuriem jau ir apcietināti, bet daudzi citi atbrīvoti. Grautiņos Vecrīgā cieta vairāk nekā 50 cilvēki, tostarp viens pusaudzis zaudēja aci, bet valsts, pašvaldības un privātajam īpašumam tika nodarīti ievērojami zaudējumi.