Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperts: Baltijā pieņemsies spēkā radikālisms un populisms

Ņemot vērā ekonomisko krīzi, radikālisms un populisms Eiropā pieņemsies spēkā, taču situāciju Lietuvā labāk salīdzināt ar citām reģiona valstīm, uzskata ietekmīgais ASV eksperts Brūss Džeksons, kurš pastāvīgi seko notikumu attīstībai Baltijas jūras reģionā.

«Tik dziļu ekonomiskos krīzi mēs neesam pieredzējuši kopš pagājušā gadsimta ceturtās desmitgades. Ja ir ceturtās desmitgades ekonomika, parādās arī ceturtās desmitgades politika - radikālisms un populisms. Manuprāt nākamā gada vai pusotra gada laikā Eiropā kritīs daudzas valdības,» intervijā aģentūrai ELTA sacīja Džeksons, kurš ir Tranzītdemokrātiju projekta priekšsēdētājs.

Kā ziņots, šonedēļ plašās protesta demonstrācijas Rīgā, Viļņā un Sofijā izvērtās vardarbībā. Savukārt decembrī trīs nedēļas ilgas nekārtības piedzīvoja Grieķijā.

Džeksons uzskata, ka nemieru izcelšanās ļoti ticama ir arī Ukrainā. Tomēr, viņaprāt, ekonomiskās problēmas vislielākos draudus šobrīd rada tieši Baltijas valstīm.

«Jaunie [draudi], sauksim tos par «ģeoekonomiskiem» draudiem šobrīd ir daudz bīstamāki nekā ģeopolitiskie,» uzsver eksperts.

Atbildot uz ELTA lūgumu izvērtēt Lietuvas situāciju, Džeksons atzina, ka, lai gan Lietuvai dažās jomās ir priekšrocības, citās - pastāvošie draudi ir augstāki.

«Pateicoties savam ģeogrāfiskajam izvietojumam, Lietuva ir vairāk saistīta ar Zviedrijas, Polijas un Vācijas ekonomikām, tāpēc tā atlabs straujāk. Vēl vairāk, šobrīd šeit nav masu bezdarba problēmas,» uzskata Džeksons.

No otras puses, norādīja politikas eksperts, Lietuvā lielas bažas raisa enerģētikas problēmas - nepastāv elektroenerģijas pārvadi uz Zviedriju un Poliju, atomelektrostacija ir jāslēdz un nav garantiju par gāzes tranzītu caur Baltkrieviju.