Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izsolē pārdota Edītes Piafas mīlestības vēstule

Pagājušajā piektdienā izsolē Atēnās par pusotru tūkstoti eiro pārdota mīlestības vēstule, kuru slavenā franču dziedātāja Edīte Piafa rakstījusi kādam grieķu aktierim.

Pircējs ir kāds privātkolekcionārs, kurš vēlējies palikt anonīms. Vēstuli Edīte Piafa rakstījusi 1946. gadā grieķu aktierim Dmitrisam Hornam.

«Es varētu visu atdot par Tevi. Es zinu, ka varu Tevi padarīt laimīgu. Es arī zinu, ka varu Tevi pilnībā saprast,» rakstījusi dziedātāja.

Leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas dzīve bija cīņa. Uzaugusi neaprakstāmā nabadzībā, Piafa guva milzu panākumus, izcīnīja vietu uz pasaules lielākajām skatuvēm un iekaroja klausītāju sirdis visā pasaulē. Piafas draugi bijuši pazīstamākie tā laika cilvēki — Žans Kokto, Marseļs Serdāns un Marlēna Dītriha, kas nodēvējusi Piafas balsi par «Parīzes dvēseli». Spēcīgā balss padarīja dziedātāju slavenu, taču nespēja pasargāt no ciešanām un sāpēm...

Dmitriss Horns bija precējies divas reizes, ilgus gadus viņam bija romantiskas attiecības ar kādu populāru grieķu aktrisi. Līdz pat savai nāvei 1989. gadā aktieris publiski netika pieminējis savu sakaru ar Edīti Piafu.